صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان آغاز به كار کرد/دکتر اکبری بر ضرورت توجه به کیفیت زندگی بیماران مبتلابه سرطان تأکید کرد

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به مرحله‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم باافتخار اعلام کنیم مرگ‌ومیر در سرطان سینه‌ کمتر شده و امروز بیشترین تلاش و تمرکز ما بالا بردن کیفیت زندگی بیماران مبتلا است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد اسماعیل اکبری در چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان با اشاره به اهمیت بهبود کیفیت زندگی مبتلایان،اظهار کرد: لازم است بهبود کیفیت زندگی بیماری را که تحت درمان سرطان سینه است، علاوه بر توجه به بقای او، موردنظر قرار دهیم و اثرات سرطان را در زندگی‌اش به حداقل برسانیم.

رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان گفت: آنالیز و بررسی جزئیات سرطان پستان ضمن برگزاری 14 دوره کنگره پیشرفت‌های خوبی در حوزه درمان به جامعه عرضه کرده است و فراموش نکنیم یکی از دلایلی که امروزه سرطان‌ها به شکلی کاملاً علمی و در سریع‌ترین زمان ممکن تشخیص  و درمان می‌شوند، به خاطر ارتقای روش‌های تشخیص است.

وی در ادامه از دستاوردهای مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه نظیر انتشار ماهنامه بین‌المللی، تربیت فلوشیپ جراحی سرطان پستان در دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت و ارائه بالاترین میزان تحقیقات در این مرکز خبر داد و گفت: حفظ پستان مساوی با حفظ جان بیمار مبتلا است؛ 14 سال پیش زمانی که در درمان سرطان سینه صحبت از حفظ سینه می‌شد با اعتراضات فراوانی روبرو می‌شدیم ولی امروز این مرکز با ارائه آمار جراحی‌های موفق خود باافتخار اعلام می‌کند از بسیاری از کشورهای اروپایی و پیشرفته درزمینهٔ جراحی پستان جلوتر است.    

دکتر اکبری با اشاره به مزایای روش رادیوتراپی حین عمل خاطرنشان کرد: امسال در این کنگره با ارائه پنج مقاله درباره رادیوتراپی حین عمل این روش علمی را در کشور نهادینه خواهیم ساخت. وی افزود: رادیوتراپی حین عمل جراحی روشی است  علمی و فوق‌العاده که صد درصد به نفع بیمار است.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: کمتر از 15 سال آینده بحث‌های جدیدی در درمان سرطان مطرح خواهد شد که در این تکنیک‌ها جراحی‌ها متأثر از بحث‌های اجتماعی و فردی خواهد بود؛ تا آن روز لازم است مسیر حرکت‌های علمی ما کاملاً هوشمندانه و بر این اساس تعیین شود.

  به گفته دکتر اکبری: در سراسر کشور دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور چشمگیر و مؤثری دارند که امیدوارم در آینده  تعداد و خدمت این عزیزان گسترش و استمرار یابد.

دکتر حمیدرضا میرزایی، دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان نیز خلاصه‌ای از برنامه‌ها، پنل ها و سخنرانی‌های این کنگره را اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود یکی از مسائلی که در این کنگره به آن پرداخته خواهد شد مشکلات اقتصادی در حوزه بهداشت و سرطان و راه‌حل‌های مواجهه با آن خواهد بود.

وی  در ادامه سخنان خود  از برگزاری کارگاه‌های مختلفی همچون ماموگرافی، جراحی و شیمی‌درمانی خبر داد.

دکتر میرزایی بابیان این مهم که یکی از مهم‌ترین موارد در درمان انواع سرطان‌ها توجه و تکیه به کار گروهی است به همکاری کمیته‌های علمی، گروه‌های مختلف رشته‌های تخصصی و انجمن‌های مختلف داخلی و خارجی در این کنگره به‌منظور تبادل دانش و تجربیات اشاره کرد.

 به گزارش روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان یکم اسفندماه در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی آغاز به کارکرد و تا روز جمعه سوم اسفندماه ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/


١٥:٥٠ - چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٢١٤