صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه از گروه آموزشی چشم پزشکی بازدید کرد/دکترآقاجانی:گروه چشم پزشکی دانشگاه، مرکزی متمایز وسرآمد در کشور است

دکترمحمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، شنبه دهم آذرماه از قسمتهای مختلف قطب علمی آموزشی چشم پزشکی دانشگاه بازدید کرد.

 در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان، اساتید، پزشکان و اعضای گروه چشم پزشکی برگزار شد، از تلاشهای دکتر محمدزارع تقدیر و دکتر محمدعلی جوادی نیز بعنوان مدیرجدید گروه چشم پزشکی معرفی شد.

در ابتدای این مراسم دکتراکبرنورعلیزاده رییس بیمارستان لبافی نژاد با بیان این موضوع که تمامی رشته های فوق تخصصی چشم در این بیمارستان حضور دارند، گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را بعنوان یکی از پرافتخارترین گروهها در نظام آموزشی کشور معرفی کرد.

دکتر محمدعلی جوادی مدیر گروه آموزشی چشم پزشکی دانشگاه در این مراسم نیز اظهارداشت: اساتید این گروه در سه مرکز آموزشی، پزشکی و درمانی طرفه، لبافی نژاد و امام حسین (ع) خدمات ارزنده آموزشی و درمانی را ارائه می دهند.   

در بخش دیگری از این مراسم دکتر محمد زارع نیز با اشاره به سابقه دوساله فعالیت خود، دستاوردها و اقدامات انجام شده در گروه را نتیجه تلاشها و زحمات تمامی اعضا دانست.

همچنین کتر بهرام عین الهی رییس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این مطلب که  تصاویر و فیلم های تمامی اعمال جراحی بیماریهای چشمی در اختیار قطب علمی آموزشی چشم پزشکی بیمارستان لبافی نژاد است، از 300 فیلم تدوین شده و 30هزار تصویر در آرشیو الکترونیکی این مرکز خبرداد.

وظیفه ذاتی دانشگاه تمرکز بر علم است

دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این مراسم با اشاره به ویژگی های متمایز مدیریتی بیمارستان و گروه چشم پزشکی شهیدلبافی نژاد، گفت: این مرکز به لحاظ آموزشی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که با همکاری سازمان تامین اجتماعی اداره می شود. این مدل مدیریتی که در کشورهای توسعه یافته نیز استفاده می شود فرصت مناسبی برای فراغت از مسایل مدیریتی و اداره بیمارستان و تمرکزبیشتر دانشگاه در حوزه های آموزشی و پژوهشی را محقق می سازد.

 وی با بیان این مهم که وظیفه ذاتی دانشگاه تمرکز بر علم است خاطرنشان کرد:مهم‌ترین وظیفه  دانشگاههای علوم پزشکی ضمن تربیت متخصصین در رشته های مختلف علوم پزشکی و ارائه خدمات درمانی به شهروندان، تمرکز بر تولیدات علمی و فناورانه  است.

خدمات درمانی  و بهداشتی د انشگاه در تهران؛ از جمعیت بعضی از کشورهای اروپایی هم بالاتراست

دکترآقاجانی با اشاره به فعالیتهای دانشگاه درحوزه ارایه خدمات درمانی، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با داشتن پایگاههای بهداشتی درمانی و بیمارستانهای متعدد، مسئول ارایه خدمات به ۵,۵میلیون نفر از ساکنان استان تهران است و بهداشت و درمان بیش از نیمی از مردم این استان را برعهده دارد، این آمار از جمعیت بعضی از کشورهای اروپایی هم بالاتر است.

رییس دانشگاه با تاکید براین موضوع که خدمت رسانی به مردم اولویت اول دانشگاه است، واگذاری سیستم مدیریتی بیمارستانهای مراکز دانشگاهی به سایر بخش ها را؛ راه حل گره گشایی از مشکلات و تصمیم سازی بر مدار علم دانست. وی افزود: برای تحقق این امر باید مسئولیت های اداری، مالی و مدیریتی واگذار شود تا گسترش علم و دانش بعنوان الویت اول دانشگاههای علوم پزشکی مورد توجه و تمرکزقرار بگیرد.

به گفته وی یکی ازبارزترین شاخص های بیمارستان شهیدلبافی نژاد نسبت بالای اعمال جراحی است که لازم است در سایر بیمارستانها نیز این مهم مورد توجه و تسری یابد.

گروه چشم پزشکی دانشگاه، رتبه نخست چشم پزشکی کشور را از آن خود کرده است

دکتر آقاجانی گروه چشم پزشکی دانشگاه را به لحاظ میزان تولیدات و سطح علمی در کشور گروه متفاوتی توصیف کرد و کسب رتبه نخست گروه چشم پزشکی در کشور و دانشگاه را یادآورشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه از تدوین سند تمایز دانشگاه براساس مزیت های نسبی موجود و شرایط خبر داد و گفت: سند تمایز یکی از ویژگی های دانشگاه های جدید وحرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم و چهارم است. گروه چشم پزشکی دانشگاه ضمن در اختیار داشتن اساتید ازرشمند، تولیدات، جایگاه علمی و مهارت کافی می تواند بعنوان مرکزی متمایز و سرآمد در کشور باشد.  

وی افزود: توفیقات گروه چشم پزشکی درامر پژوهش و تولیدات علمی زمانی نمایان خواهد شد که نتایج تحقیقات در بهبود آموزش پزشکی روشهای درمانی و خدمات بهداشتی موثرباشد و در نهایت مشکلی از نظام سلامت رفع و موجبات خلق ثروت را فراهم آورد، بنابراین تولید فناوری یک ضرورت قطعی در حوزه پزشکی است که باید در این زمینه تلاش شود.

تاکید دکتر آقاجانی بر لزوم ارتباط با صنعت

بهره مندی از کاربرد علوم مهندسی درحوزه پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری ها و بازنگری برنامه های آموزشی توصیه دیگر دکتر آقاجانی به اعضای گروه چشم پزشکی دانشگاه در این مراسم بود.

دکتر آقاجانی هم افزایی، ایجاد وحدت و همدلی و همچنین همراستا کردن فعالیتهای اعضای گروه را از سوی مدیران گروه خواستار شد.

وی در خاتمه از تلاشهای دکترمحمد زارع تقدیر و دکتر محمدعلی جوادی را نیز بعنوان مدیرجدید گروه چشم پزشکی معرفی کرد.

گفتنی است رییس دانشگاه پس از این مراسم به همراه دکترامیرمحسن ضیایی معاون آموزشی، دکترافشین زرقی معاون پژوهشی ، دکتر بهرام عین الهی و سایر اساتید گروه چشم پزشکی از بخش های مختلف قطب علمی آموزشی چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نظیر؛ واحد گردش کار تهیه فیلم های آموزشی چشم، گردش کار آرشیو تصاویرچشم، مراحل تهیهe-learningکنفرانس های آموزشی، موزه قطب علمی آموزشی چشم پزشکی، نرم افزارها و پمفلت های قطب علمی آموزشی چشم پزشکی، واحد آموزش الکترونیکی، کتابخانه الکترونیکی، بخش چشم مردان و زنان بازدید کرد.

 

 


١٣:١٣ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٦١٨