صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روسیه، مقصد جدید همكاري هاي بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتي

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که به دعوت رسمی رئیس دانشگاه سچنوا به روسیه سفر کرده بود، با این دانشگاه قرارداد مهم همکاری های علمی و دانشگاهی امضا کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این سفر و طی نشستی که در دانشگاه سچنوا صورت گرفت، طرفین پس از تبادل نظر در خصوص اجرایی شدن همکاری ها در زمینه آموزشی و پژوهشی قرارداد امضا کردند.
 
در این قرارداد برچگونگی اجرایی شدن دوره های مشترک، ظرفیت دوره ها، تبادل استاد و دانشجو، پروژه های تحقیقاتی مشترک، استادان مدعو و انتقال تکنولوژی اشاره شده است.
 
همچنین در این نشست، ضمن ارائه توانمندی های و زمینه های همکاری مشترک دو دانشگاه در بخش های آموزشی، پژوهشی و بین المللی دکتر آقاجانی رییس دانشگاه، دکتر امیر محسن ضیایی معاون آموزشی، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری و دکتر مهرداد فیضی معاون بین الملل دانشگاه، به بازدید و گفت و گو با روسای مرکز مهارت های آموزشی simulation center، بیمارستان آموزشی، کلینیک ارولوژی، پژوهشکده تحقیقات علوم پایه پزشکی و دارویی پرداختند.
 
بازدید از مرکز جامع وبسیار پیشرفته خدمات توانبخشی، کلینیک ارزیابی سلامت و مرکز جامع، پیشرفته و هوشمند مهارت های بالینی پزشکی عمومی و تخصصی بخش دیگری از بازدیدهای ریاست دانشگاه بود.
 
گفتنی است؛ دانشگاه سچنوا که به صورت تخصصی در حوزه علوم پزشکی فعالیت می کند، با 260 سال سابقه قدیمی ترین دانشگاه روسیه محسوب می شود و دارای 10 دانشکده، یک پارک علم و فناوری، کلینیک های مجهز، مرکز آموزش مهارت های بالینی، مراکز تحقیقاتی پیشرفته و محققان برجسته، رتبه اول علوم پزشکی در کشور روسیه را دارد و از دانشگاه های معتبر بین المللی محسوب می شود.
 
این دانشگاه 1721 عضو هیئت علمی و 18 هزار دانشجو دارد که از این تعداد دانشجو، حدود سه هزار نفر را دانشجویان خارجی از 80 کشور جهان تشکیل می دهند.


٢٢:٠٠ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٨٤٢    /    تعداد نمایش : ٧٠٥