صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نام آوران بهشتی تقدیر شدند/ دکتر آقاجانی: دانشجو باید علاوه بر دانش اندوزی به کسب مهارت توجه کند؛ دیدگاه فوق برنامه، تفننی و تفریحی به فعالیت های فرهنگی و ورزشی صحیح نیست

دومین نشست هم اندیشی با جوانان بهشتی با حضور ریاست دانشگاه و معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه 13 آبان ماه در سالن تربیت بدنی برگزار شد.
 
دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نشست با تقدیر از فعالیت های غرورآفرین قرآنی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی، عنوان کرد: علاوه بر ارتقای حمایت دانشگاه از فعالیتهای فرهنگی دانشجویان، با درنظرگرفتن ۳ بسته حمایتی ۱۰۰ میلیون تومانی از افتخارآفرینی دانشجویان فعال عرصه های قرآنی، فرهنگی و ورزشی تقدیر خواهد شد.
 
 
وی سیزدهم آبان را سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ ایران بیان کرد و گفت: تبعید امام خمینی (ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان و دانشجویان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ هر ۳ رویدادهای مهم تاریخی بودند که در راستای مبارزه با استکبار شکل گرفتند به همین دلیل این روز «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می‌شود.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این روزها بیش از گذشته مفهوم این مساله محسوس است، اظهار کرد: امروز که این مثلث شوم امریکا، اسرائیل و عربستان فشارهای ناجوانمردانه خود برمرز و بوم ما را افزایش داده اند، بیش از پیش باید نسبت به نقشه های جهانی آگاه بوده و هوشیارانه با این توطئه ها مبارزه کنیم.
 
دکتر آقاجانی با اشاره به اهمیت فعالیتهای ورزشی و فرهنگی دانشگاهها، عنوان کرد: نباید به مباحث ورزشی و فرهنگی تنها با دید تفریحی و تفننی نگاه شود، همچنین عنوان فوق برنامه نیز عنوان صحیحی برای این فعالیتها نیست. بلکه ارتقای فعالیتهای ورزشی و فرهنگی باید از حاشیه به متن کشیده شده و علاوه بر بعد دانش اندوزی به بعد کسب مهارت نیز در دانشگاه پرداخته شود.
 
وی با اشاره به ضرورت توسعه فعالیتهای فرهنگی دانشگاه و با تاکید بر رشد سایر ابعاد شخصیتی دانشجویان در کنار بعد علم و دانش افزایی، خاطرنشان کرد: توجه به رشد شخصیتی و تقویت ذهن و جسم دانشجو باید در برنامه ریزی این توسعه مدنظر قرار بگیرد.
 
 
دکتر آقاجانی در خاتمه با تاکید بر توجه معاونت فرهنگی دانشگاه بر جذب حداکثری مشارکت دانشجویان، اظهار کرد: باید فعالیت های ورزشی را به صورت همگانی و فعالیتهای فرهنگی و قرآنی را به عنوان جزئی از زندگی دانشجویان جا بیاندازیم.
 
رشد 18 درصدی مشارکت دانشجویان در برنامه های فرهنگی
در ادامه مراسم دکتر کدخدازاده در کنار هم قرار دادن دانش و تجربه اساتید با شور و حال جوانان دانشجو را از اتفاقات درخشان در دومین نشست هم اندیشی با جوانان بهشتی دانشگاه برشمرد.
 
دکتر کدخدازاده در این نشست با اشاره به گزارش یکساله فعالیت های این معاونت، تصریح کرد: طی یک سال گذشته مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی از 6 درصد به 24 درصد رشد یافته است.
 
وی با اشاره به راه اندازی 36 انجمن علمی دانشجویی طی یکسال گذشته، گفت: ایجاد 2 تشکل دانشجویی جدید تحت عنوان انجمن اسلامی دانشجویان عدالت طلب و انجمن اسلامی دانشجویان متحد، 5 کانون فرهنگی دانشجویی و 20 نشریه دانشجویی برخی دیگر از فعالیت های این مجموعه بوده است.
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری بر هدفمند کردن فعالیت های فرهنگی- ورزشی، توآورانه و خلاقانه دانشجویان و جوانان، بیان کرد: این مسأله باید سرلوحه کار و مأموریت جدید دانشجویان و دانشگاهیان قرار بگیرد.
 
دکترکدخدازاده همچنین افتخارات قرآنی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان دانشگاه در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، نهمین جشنواره فرهنگی سیمرغ و سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان، را مایه مباهات دانست و اظهار داشت: رشد 140 درصدی دانشجویان دانشگاه در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، کسب مقام های برتر کشوری در نهمین جشنواره فرهنگی سیمرغ، کسب مقام های برتر و قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان و تشکیل بزرگترین گروه موسیقی کرال برخی از این افتخارات بوده است.
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با ارایه پیشنهاداتی به هیات رییسه دانشگاه، افزود: راه اندازی اولین مرکز قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی در این دانشگاه، راه اندازی مرکز فرهنگ، هنر و سلامت، طراحی و اجرای جایزه آکادمیک زنده یاد دکترافشین یدالهی و برگزاری جشنواره انجمن های علمی با عنوان امید و حرکت برخی از اقدامات آتی معاونت است.
وی با اشاره به ظرفیت بالای اکثر انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه، گفت: به عنوان نمونه یکی از انجمن های علمی دانشگاه که تنها یک سال از تأسیس آن می گذرد به مرحله بهره وری رسیده و این موضوع در بین دانشگاه های وزارت بهداشت بی سابقه است.
 
دکترکدخدازاده در ادامه با اشاره به فعالیت های گسترده مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه، اذعان داشت: علاوه بر ارتقای ارایه مشاوره در کلیه دانشکده ها و خوابگاه های دانشگاه، یک نشریه تخصصی در حوزه روانشناسی توسط دانشجویان همتایار تحت عنوان روان آسا منتشر شده و یک مرکز تخصصی در رابطه با ارایه خدمات روانشناختی و مشاوره به دانشجویان و پرسنل دانشگاه به زودی راه اندازی می شود.
 
وی همچنین اختصاص دادن اتاق های مستقل در خوابگاه دانش ویژه نو دانشجویان برای نخستین بار، راه اندازی و گسترش فعالیت اثرگذار گروه دانشجویی مفدا در بحث رسانه را از دیگر اقدامات مهم این معاونت در سال جاری دانست. 
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تأکید کرد: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه با رویکرد علمی و اکادمیک به ورزش توانست حرکتی جهادگونه در کسب رتبه های برتر داشته باشد که باعث افتخار است.
دکتر کدخدازاده در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به شرایط خاص اقتصادی جامعه، گفت: در همین شرایط است که نبوغ و شکوفایی شکل می گیرد و این مهم قابل تمجید است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خاتمه سخنان خود با تأکید بر اهمیت جلب مشارکت دانشجویان و اساتید در برنامه های فرهنگی، خاطرنشان ساخت: در کنار هم قرار دادن دانش و تجربه اساتید با شور و حال دانشجویان اتفاقات درخشانی را رقم خواهد زد.
 
شایان ذکر است که در پایان این نشست با حضور مسئولان دانشگاه از دانشجویان دارای رتبه برتر در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، نهمین جشنواره سیمرغ و سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد.
 
 
 
انتهای پیام/


١٧:٢٢ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٨٠٦    /    تعداد نمایش : ٦٦٠