صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیمارستان امام حسین(ع) 247 شد/ حیات دوباره به بیماران سکته حاد قلبی

از ابتدای مردادماه سال جاری، مردم ساکن در منطقه شرق تهران با جمعیتی بالغ بر 2.5 میلیون نفر به یک سرویس پزشکی ویژه دسترسی پیدا کردند.

با راه اندازی primary angioplastyدر بیمارستان امام حسین(ع) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیماران دچار سکته حاد قلبی در صورتی که در شش ساعت اول شروع درد قفسه سینه مراجعه نمایند، در تمامی ساعات شبانه روز(24 ساعته) و در 7 روز هفته بلافاصله به بخش آنژیوگرافی منتقل شده و به روش آنژیوپلاستی رگ کرونر قلبی بسته شده باز می شود و عضله قلب نجات می یابد.

این روش مدرن ترین و موثرترین درمان سکته حاد قلبی است و فقط در برخی از کشورها مردم به این خدمت دسترسی دارند.

اورژانس تهران با در اختیار داشتن 200 آمبولانس مجهز به نوار قلب پرتابل با قابلیت اتصال اطلاعات به دیسپچ به دنبال تماس، بر بالین بیمار حاضر شده و اقدام به گرفتن نوار قلب از بیمار دچار درد قفسه سینه می کند که بلافاصله این نوار از طریق شبکه مخابراتی به مرکز دیسپچینگ اورژانس تهران منتقل شده و توسط متخصص قلب مقیم به صورت 24 ساعته کنترل می گردد.

در صورتی که تشخیص سکته حاد قلبی تأیید شود فوراً بیمار از محل به اولین بیمارستان 247 منتقل می شود تا رگ کرونر مسدود شده باز شود.

از ابتدای مردادماه تا کنون با این روش، یازده بیمار نجات یافته اند.

شایان ذکر است شرق شهر و استان تهران جمعیت انبوه و متراکمی دارد و بیمارستان امام حسین(ع) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مرکز اصلی پذیرش بیماران اورژانسی و حوادث در این منطقه است.

مردم عزیز ساکن در منطقه شرق تهران، در صورتی که دچار دردقفسه سینه ناگهانی شوند لازم است بلافاصله با تلفن 115 اورژانس تهران تماس بگیرند و یا در اسرع وقت به اورژانس بیمارستان امام خسین(ع) واقع در خیابان شهید مدنی مراجعه نمایند.

باید توجه شود که مهمترین عامل در نجات به موقع جان بیمار سکته قلبی، مراجعه سریع به اورژانس است.


٢١:٠٠ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٦٣٥    /    تعداد نمایش : ٥٦٠