صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گامهاي موثر بیمارستان سوم شعبان دماوند در راستاي ارايه خدمات سلامت به ساكنان منطقه شرق تهران

بر اساس این گزارش 28هزار و 795 نفر در سه ماهه اول امسال به اورژانس بیمارستان سوم شعبان دماوند مراجعه کرده اند. در این مدت زمان هزار و 338 عمل جراحی در این بیمارستان انجام شده و 12 هزار و 241 نفر نیز از خدمات درمانگاه این مرکز درمانی بهره مند شدند. همچنین ضریب اشغال تخت آن 76درصد اعلام شده است.

بیمارستان سوم شعبان دماوند با 100 تخت مصوب و دارای 62 تخت بستری فعال، 14 تخت اورژانس بستری، 14 تخت دیالیز، بخش های بستری زنان، اطفال، جراحی، داخلی، ccu، pccuو ICUاست.

اهم فعالیت های انجام شده در این بیمارستان طی سه ماهه نخست سال جاری شامل راه اندازی کامل سیستم حضور وغیاب با تعریف شیفت، ثبت مرخصی ها، ماموریت ها و مدیریت کارکنان در حضور و غیاب به صورت آنلاین و راه اندازی واحد پیش ترخیص در بیمارستان است.

شروع راه اندازی سیستم نوبت دهی جدید دانشگاه و انجام مراحل اولیه آن با اضافه شدن امکانات گزارش گیری از حضور پزشک و تعداد ویزیت ها و غیره از دیگر اقدامات بیمارستان سوم شعبان دماوند به شمار می آید.

همچنین در این مدت زمان، واحد پیش پذیرش در این بیمارستان راه اندازی شده و از سوی دیگر به منظور شناسایی همه بیماران و نمایش بیمه های تکمیلی براساس کد ملی و سال تولد از سیستم «توکن» برای استعلام هویت استفاده شد.

گفتنی است، افزودن بخش های Day Care  و VIPو راه اندازی کامل بستر زنجیره نظام ارجاع بیمار، استفاده از سیستم آنلاین استعلام هویت برای بیماران تامین اجتماعی از سایت مربوطه و گنجاندن بخش آندوسکوپی از دیگر برنامه هایی است که در فصل بهار امسال در این بیمارستان اجرا شده است.

در این میان، اقداماتی نیز در حوزه عمرانی بیمارستان سوم شعبان  دماوندطی سال های اخیر انجام شده که اهم این دستاوردها شامل ساخت و بهره برداری از کلینیک تخصصی با 12 کلینیک مجهز، افتتاح بخش ویژه مراقبت های حاد(ICU) و راه اندازی سالن انتظار بیماران( با نام خیرین) و مصلی لیله القدر است.

همچنین کسب عنوان بیمارستان برتر در زمینه کیفیت گسترش فضاهای درمانی به ویژه ICUو احداث انبار مرکزی به مساحت 300 مترمربع از دیگر برنامه های اجرا شده است.

گفتنی است در حوزه درمان نیز فعالیت هایی به ثبت رسیده که افزایش رشته های تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان از 12 به 16 رشته و اختصاص روز پزشک به اورژانس تا نیمه شب ( اغلب ایام هفته) از جمله آنهاست.

از سوی دیگر، حضور بالغ بر 50 نفر متخصص در رشته های جراحی، داخلی، زنان، بیهوشی، اطفال( پنج رشته مقیم) و رشته های قلب، فوق تخصص قلب، فوق تخصص غدد، فوق تخصص کلیه، متخصص اعصاب و روان، متخصص مغز و اعصاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص چشم پزشکی از دیگر مواردی است که می توان به آنها در بخش اقدامات درمانی بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند اشاره کرد.

همچنین تعدادی برنامه به منظور تکریم ارباب رجوع در این بیمارستان به مرحله اجرا رسیده که ایجاد ارتباط مستقیم مراجعان با ریاست و مدیریت بیمارستان از طریق سامانه 10000038 از جمله این موارد است.


١٣:١٧ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤٨٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٦