صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیمارستان نوپای دانشگاه در مسیر توسعه/ درمانگاه های تخصصی بیمارستان شهدای گمنام فعال شد

معاون درمان بیمارستان شهدای گمنام از فعالیت مستمر درمانگاه های تخصصی وفوق تخصصی بیمارستان خبر داد.
دکتر "حسین ایزدی" معاون درمان بیمارستان شهدای گمنام اظهار داشت: درحال حاضر تعداد 10 درمانگاه تخصصی و 2 درمانگاه فوق تخصصی در حال ارایه خدمت به بیماران می باشند.
معاون درمان بیمارستان افزود: از میان درمانگاه هایی که درحال حاضر فعال هستند می توان به درمانگاه های جراحی مغز و اعصاب، نورولوژی (مغز و اعصاب)، اورولوژی (جراحی کلیه و مجاری ادراری)، قلب و عروق، اعصاب و روان، داخلی، دندانپزشکی اطفال و بزرگسال، زنان و زایمان و نازایی، ارتوپدی و جراحی عمومی و 2 درمانگاه فوق تخصصی گوارش اطفال و جراحی پلاستیک اشاره کرد که در ایام هفته به طور منظم مشغول ارائه خدمت به مراجعین می باشند.
"دکتر ایزدی" همچنین از راه اندازی درمانگاه های تخصصی دیگر با توجه به نیاز مراجعین و مردم شریف منطقه به عنوان برنامه های آتی جهت ارائه خدمات درمانی بیشتر و باکیفیت بالاتر به مراجعین خبر داد. طبق اعلام واحد آمار مدارک پزشکی بیمارستان آمار مراجعین به درمانگاه های بیمارستان در فروردین 97 به تفکیک 1900 نفر به اورژانس و 814 نفر به درمانگاه ها بوده است که در اردیبهشت ماه به 2785 نفر مراجعه به اورژانس و 2275 نفر به درمانگاه ها افزایش یافته است.
بهره برداری از انبار دارویی بیمارستان شهدای گمنام
انبار دارویی بیمارستان شهدای گمنام با همت مسئولین بیمارستان و حمایت های شرکت هولدینگ داروخانه دانشگاه اردیبهشت سال جاری و همزمان با سالگرد افتتاح بیمارستان به بهره برداری رسید.
براساس اعلام مسئول دفتر فنی بیمارستان شهدای گمنام، این انبار در دو طبقه و به مساحت تقریبی100 مترمربع درحیاط پشتی بیمارستان احداث شده است و کمک زیادی در ساماندهی و جمع آوری اقلام دارویی که قبلا به صورت پراکنده در جاهای مختلف دپو می شده اند، داشته است.
مهندس "حاجی ملایی" افزود: در ساخت دیوار و سقف این انبار از سازه سبک و مستحکم (ساندویچ پانل پلی یورتان)که عایق حرارتی است استفاده شده است و قفسه بندی و پالت ها از بهترین نوع ممکن تهیه شده اند. همچنین  سامانه برودتی مناسب نیز جهت تامین سرمایش انبار پیش بینی شده است که بزودی نصب خواهد شد.  
شایان ذکر است بیمارستان شهدای گمنام اردیبهشت ماه سال 96 با حضور مقام وزارت بهداشت و مسئولین وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان اولین بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی  مورد بهره برداری قرار می گیرد، در منطقه جنوب شرق تهران (میدان خراسان) افتتاح گردید.        
 


١٥:٢٢ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٥٣٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٤