يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨ - 
يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 58909
 بازدید امروز : 27
 کل بازدید : 283150
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.28
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کپسول های سه دقیقه ای انجمن های علمی

کپسول های سه دقیقه ای انجمن های علمی

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: نشست دبیران انجمن های علمی دانشجویان و تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاهی با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.

این نشست روز یکشنبه ۹ دی ماه با حضور دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه،  دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر آتش زاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، دبیران انجمن های علمی دانشجویان دانشگاه و دانشجویان نمونه دانشگاهی در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی تشکیل شد.

در ابتدای این برنامه دکتر کدخدازاده ضمن ارائه گزارش عملکرد از نحوه شکل گیری و فعالیت های انجمن  های علمی دانشجویان در دانشگاه بیان کرد: هدف از ایجاد انجمن های علمی در دانشگاه، پرورش نیروی توانمند و با اخلاق برای آینده حوزه سلامت کشور است. وی اظهار داشت: وجود انجمن های علمی در دانشگاه، حلقه ای مفقوده بود که به خوبی توانستیم آن را در دانشگاه محقق نماییم و با اطمینان خاطر بگوییم که در حال حاضر تعداد ۴۳ انجمن علمی به تفکیک هر دانشکده در دانشگاه آغاز به فعالیت کرده است. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: عرصه فعالیت های انجمن علمی دارای پنج حیطه فرهنگ سازی، دانش افزایی، مهارت افزایی، فناوری و کارآفرینی است. دکتر کدخدازاده در همین راستا اذعان داشت: برگزاری جشنواره «امید و حرکت» که برگرفته از شعار دانشگاه (زندگی یعنی امید و حرکت) است به زودی برگزار می شود و فرصتی بسیار مناسب است که انجمن های علمی می توانند تلاش و زحمات شبانه خود را به مرحله ظهور برسانند و در واقع با برگزاری این همایش دانشجویان بتوانند محصول گرایی، استقلال زایی و کارآفرینی کنند. وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: موضوع شکل گیری و فعالیت انجمن های علمی در دانشگاه از مأموریت های مهم معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه محسوب می شود که در این مدت کم توانسته به خوبی خود را نشان دهد. دکتر کدخدازاده در خاتمه سخنان خود برای کلیه دانشجویان دانشگاه که در انجمن های علمی به صورت فعالانه فعالیت می نماید، آرزوی توفیقات روزافزون کرد.  

همچنین در ادامه این مراسم، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید بر این موضوع که دانشجو باید کارآفرین باشد، گفت: لازم است دانشجو تحقیق و علم را بشناسد و در عرصه تحقیق صرفاً به رتبه بندی اکتفا نکند.

وی از کسب مقام نخست تحقیقات دانشجویی در جشنواره رازی از سوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را یادآور شد و گفت: گذار از مرحله کسب علم و تحقیق و تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم باید مورد توجه جامعه دانشگاهی قرار گیرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در دانشگاه های نسل سوم، دانشجویان علم را به فناوری و تولیدات با کیفیت تبدیل می کنند و در نهایت این تولیدات در سطح مطلوب به جامعه عرضه می شود.

دکتر زرقی تأکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در حال گذار و تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین هستند و در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه های فنی کشور نظیر امیرکبیر و خواجه نصیرالدین طوسی و همچنین مراکز رشد و دپارتمان های مختلف ارتباط برقرار کرده است.

همچنین در ادامه این جلسه ۳۰ نفر از دبیران انجمن های علمی دانشجویان، سخنرانی خود را تحت عنوان کپسول سه دقیقه ای به هیأت داوران ارائه کردند که در همین راستا ضمن معرفی انجمن های علمی خود، برنامه های خود را با هیأت داوران به اشتراک گذاشتند.

شایان ذکر است در این مراسم پس از برنامه کپسول سه دقیقه ای، هیأت داوران حاضر، ۵ انجمن علمی «تعامل علم با صنعت» به دبیری صادق جنگجو، «کارآفرینی پزشکی» به دبیری دانیال خیامی، «مهندسی صنایع» به دبیری محمدامین بی آرام، «کنکور تجربی» به دبیری فاطمه تقی زاده و «رادیولوژی» به دبیری علی دلفان را به عنوان انجمن های علمی برگزیده در پنج حیطه فرهنگ سازی، دانش افزایی، مهارت افزایی، فناوری و کارآفرینی معرفی کردند.

گفتنی است در این نشست دکتر آقاجانی و دیگر مسئولین دانشگاه از اله قلی پور دانشجوی پرستاری دانشگاه، مخترع و مدال آور طلای جشنواره بین المللی اختراعات از کشور سوئیس و از برگزیدگان دانشجوی نمونه در سطح دانشگاهی به ترتیب غزاله اسلامیان دانشجوی دکترای تخصصی و رتبه اول علوم تغذیه، محمد پیکان پور دانشجوی دکترای تخصصی و رتبه دوم اقتصاد و مدیریت دارو، عمید رهی دانشجوی دکترای تخصصی و رتبه سوم نانوفناوری پزشکی، آتنا رفیعی دانشجوی دکترای تخصصی و رتبه سوم بهداشت حرفه ای، مهران عرب احمدی دانشجوی پزشکی و رتبه یک پزشکی، آرش سلطانی نژاد دانشجوی پزشکی و رتبه یک پزشکی، نوید مختاری دانشجوی پزشکی و رتبه دوم پزشکی، مروارید نورمحمدی دانشجوی کارشناسی و رتبه اول علوم تغذیه و آیناز ولایتی دانشجوی کارشناسی ارشد و رتبه اول علوم تغذیه با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود قدردانی به عمل آوردند.

   


١٢:٤٧ - سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٤٤٧    /    تعداد نمایش : ١٩٢خروج
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.