صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

درمان 110 بیمار در کلینیک اينترونشنال رادیولوژی بیمارستان امام حسین(ع)

دکتر سید علی اکبر مهدوی  متخصص رادیولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه از درمان یکصد و دهمین بیماردر کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمان های کم تهاجمی این مرکز خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان امام حسین(ع)،  دکتر مهدوی ضمن اعلام این خبر گفت: کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمان های کم تهاجمی در بیمارستان امام حسین (ع) از بهمن ماه 1397 شروع به کار کرده است و تاکنون 110 بیمار در این کلینیک درمان شده اند.

 

به گفته وی  رادیولوژی مداخله ای یاInterventional Radiology که به اختصارIR هم نامیده می شود رشته ای فوق تخصصی از علوم پزشکی است که در آن از روش های کم تهاجمی جراحی به همراه تصویر برداری پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود .

 

دکتر مهدوی با اشاره به تنوع بسیار خدمات مورد استفاده توسط رادیولوژیست مداخله ای  گفت: تمامی این روش ها به منظور راهنمایی در اعمال جراحی کم تهاجمی برای کاهش احتمال خطر و عوارض در بیماران استفاده می شود و  بسیاری از بیماری هایی که در گذشته نیاز به جراحی های وسیع داشته اند ، اکنون با کمک این تکنیک ها با روش های اینترونشنال  بدون جراحی درمان می شوند.

 

وی با بیان این مطلب که تقریبا تمامی اقدامات اینترونشنال با ایجاد یک شکاف کوچک در پوست انجام می شود و در نتیجه عوارض کمتری را در بر دارد خاطرنشان کرد: از مزایای رادیولوژی مداخله ای می توان به مواردی نظیر کاهش خطر خونریزی در هنگام عمل ،کاهش میزان عفونت، کاهش زمان جراحی و در اغلب موارد عدم استفاده از بیهوشی جنرال اشاره کرد.

 

به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه؛رادیولوژی مداخله ای پیوسته در حال پیشرفت است و در سال های اخیر متخصصان این رشته با ابداع وسایل و تکنیک های جدید ، خدمات بسیار ارزنده ای را به جامعه پزشکی ارایه کرده اند.

 

دکتر مهدوی در ادامه افزود : بیمارستان امام حسین(ع)به عنوان بزرگترین بیمارستان شرق تهران، روزانه به تعداد بسیاری از بیماران خدمت رسانی می کند و بخش وسیعی از اقدامات پزشکی در حیطه رادیولوژی مداخله ای در این کلینیک ارایه می شود  انجام است.

 

وی از خدماتی که در کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمان های کم تهاجمی این بیمارستان ارایه می شود به مواردی نظیر   آمبولکتومی ریه، درمان زخم پای دیابتی، شیمی درمانی داخل کبدی با روش کموامبولیزاسیون ، RFابلیشن و استنت گذاری صفراوی، رفع تنگی های عروق اندام ها، درمان خونریزی گوارشی، درمان هموپتزی، درمان فیبروم رحم و خونریزی های پس از زایمان ، تعبیه فیلتر IVC، درمان ترومبوز وریدی DVTو غیره اشاره کرد.

 

این عضو هیئت علمی خاطرنشان کرد: اقدامات تشخیصی یا درمانی غیرتهاجمی متنوعی توسط متخصص رادیولوژی مداخله ای در این کلینیک قابل انجام است که بیماران به صورت مستقیم و یا پس از ارجاع توسط پزشک معالج خود می توانند ضمن مراجعه به این درمانگاه از خدمات مذکور بهره مند شوند.

 

براساس این گزراش کلینیک اینترونشنال رادیولوژی  بیمارستان امام حسین(ع) روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 8 الی 14 در واحد آنژیوگرافی پریفرال پذیرای بیماران است و بیماران برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ نوبت می توانند با شماره 77583043 تماس حاصل کنند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٠:٥٠ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٥٣٩    /    تعداد نمایش : ١٩٦