بيمارستان سوم شعبان دماوند

بیمارستان سوم شعبان در شهرستان دماوند، درمنطقه جیلارد، روبروي پزشكي قانوني واقع شده است. این بیمارستان در ابتدا در سال 1362 با نام درمانگاه سمیه درمنطقه ولیران دماوند آغاز به کار کرد و در سال 1370 به ساختمان قدیمی شهرداری مجاور مرکز شبانه روزی دماوند انتقال و بانام جدید بيمارستان سوم شعبان  و با 30 تخت فعال شروع به فعاليت کرد. فعالیت رسمی این بیمارستان از سال 1371 در نقطه مركزي شهر آغاز شد سپس در سال 1378 با توجه به نياز منطقه،  بخش CCUراه‌اندازي و خدمات جنبي بخش CCU، شامل اكوكارديوگرافي و تست ورزش به ترتيب در سالهاي 1379و 1380 ارایه شد.سپس از سال 1382 به ساختمان جدیدالتاسیس کنونی انتقال یافت و از اسفند ماه سال 1382 با 46 تخت به ارایه خدمت پرداخت. ساختمان كنوني با مساحتي حدود 10 هکتار و زير بناي 7000 متر مربع ، توسط سازمان تأمين اجتماعي در سال 76 احداث شده بود كه با تصويب دولت، به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و شبكه بهداشت و درمان دماوند واگذار شد.

بیمارستان با ظرفيت رسمي 100 تخت خواب و با 52 تخت فعال دارای بخش‌های داخلی- جراحی، زنان- اطفال، سه اتاق عمل، بلوک زایمان، 15 تخت اورژانس، هشت تخت CCU، 15 تخت دیالیز، درمانگاه تخصصی، فیزیوتراپی، پاراکلینیک(آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، آندوسکوپی ، تست ورزش و اکو ) می‌باشد.

 

بخش های بیمارستان:

نام بخش

تعدادتخت

بخشزنان

14

اطفال

10

جراحي

10

داخلي

10

ccu

5

Post+ccu

3

بلوكزايمان

10

اورژانس

20

اتاقعمل

3

دياليز

15

فيزيوتراپي

8

 

 

 

 

 

درمانگاه‌های تخصصی:

نام درمانگاه

ارتوپدی

پوست

اطفال

چشم

زنان

داخلی

جراحی عمومی

عفونی

اعصاب و روان

تغذیه

قلب

شنوایی سنجی

مغز و اعصاب

فیزیوتراپی

 

 

پاراكلينيك ها:

نام پاراكلينيك

روزهاي فعاليت در هفته

آزمایشگاه

همه روزه بصورت شبانه روزی

داروخانه

//

راديولوژي

//

سونوگرافی

با تعیین وقت قبلی

آندوسكوپي و کلونوسکوپی

// //

اكو کاردیوگرافی

با تعيين وقت قبلي

تست ورزش

// //

 

 

آزمایشگاه  شبانه‌روزی بیمارستان دارای دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی، سل کانتر، الایز، فلیم فتومتر و اندازه‌گیری گازهای خونی(ABG) و دارای بخش‌های بیوشیمی و هماتولوژی، میکربیولوژی،  انگل شناسی، قارچ شناسی، سرولوجی، هورمون‌شناسی و بانک خون آماده پذیرش مراجعین می باشد. همچنین آزمایشات پاتولوژی در این مرکز  انجام می‌شود.

نشاني:دماوند، جيلارد، روبروي پزشكي قانوني دماوند، بیمارستان سوم شعبان دماوند

تلفن:4-76319781                     نمابر: 76319785