صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش پایش و بهره وری سامانه یکپارچه بهداشت به کارشناسان شبکه ها و مراکز بهداشتی

کارگاههای آموزشی پایش و بهره وری سامانه سیب در مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه در حال برگزاری است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی، تاکنون جلسات آموزشی متعددی با حضور 206 نفر از کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان فیروزکوه، ورامین، دماوند، پردیس، قرچکو مرکز بهداشت شرق برگزار شده است و شرکت کنندگان آموزشهای لازم را فراگرفتند.

 پس از تشکیل کارگروه آموزشی سامانه سیب درمعاونت امور بهداشتی(مرداد 98) برنامه ریزی برای برگزاری جلسات آموزشی مذکور در دستور کار قرار گرفت. این کارگروه متشکل از 10تن از راهبران سامانه شاغل در ستاد گسترش مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه است.

پس از شکل گیری این کارگروه تبیین اهداف و برنامه ها و آموزش مقدماتی؛ گروههای آموزشی در شبکه های همجوار تشکیل شد و برگزاری جلسات آموزشی به صورت آبشاری در شبکه ها و مراکز بهداشت آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

هر یک از اعضای کارگروه مذکور به منظور ارتقای سطح دانش و مهارت کارشناسان ستادی، پزشکان، مسوولان مراکز، مراقبان سلامت، کارشناسان سلامت روان و تغذیه و بهورزان در سطح مراکز و شبکه ها به برنامه ریزی آموزشی پرداختند.

در این جلسات آموزشهای  لازم در خصوص پایش و بهره وری سامانه سیب به کارشناسان ستادی، پزشکان، مسوولان مراکز، مراقبان سلامت، کارشناسان سلامت روان و تغذیه و بهورزان مراکز و شبکه های بهداشت ارایه می شود و درخصوص پایش سامانه در پایگاه‌های بهداشتی، راستی آزمایی، ثبت خدمات، استخراج جمعیت ها و عملکرد واحدها بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

بنا بر گزارش معاونت امور بهداشتی تاکنون 206 نفر از کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان فیروزکوه، ورامین، دماوند، پردیس، قرچکو مرکز بهداشت شرق ضمن شرکت در این جلسات آموزشهای لازم را فراگرفتند که شامل 84 کار شناس ستادی، 16 مسوول مرکز، 6 پزشک مرکز، 91 مراقب سلامت، 9 کارشناس سلامت روان و کارشناس تغذیه  بودند.

انتهای پیام/


١١:٣٠ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٥٩٩    /    تعداد نمایش : ١٠٤