يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨ - 
1 2
 
شهادت مظلومانه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را تسلیت عرض می نماییم
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار مراکز > اخبار سلامتی 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه

پزشکان بیمارستان لقمان حکیم توده نیم کیلویی را از چشم کودک افغانستانی خارج کردند

تیم جراحی پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی موفق شدند در بیمارستان «لقمان حکیم»  توده‌ای به وزن نیم کیلو را از چشم راست یک کودک افغانستانی خارج کنند.

بنا براین گزارش خال محمد گندبای کودک 10 ساله افغانستانی از اهالی روستاهای بدخشان است که به مدت ٥ سال از تورم و تومور پیشرفته در چشم راست خود رنج می‌برده است و از حدود یکسال پیش با نابینایی کامل چشم راست مواجه شده بود.

این کودک خردسال پیش از این برای درمان به کشورهای دیگری از جمله پاکستان نیز مراجعه کرده بود که موفقیتی در درمان حاصل نشده بود و در نهایت در اولین ساعات روز شنبه 22 خردادماه توسط تیم مشترک جراحان متخصص چشم و مغز و اعصاب در بیمارستان لقمان حکیم تهران مورد عمل جراحی قرار گرفت.

این عمل که حدود چهارساعت به طول انجامید، با همکاری  گروهی متشکل از اعضای تیم پزشکی جراح مغز و اعصاب بیمارستان لقمان حکیم به سرپرستی دکتر محمد صمدیان و اعضای تیم پزشکی بیمارستان فارابی به سرپرستی دکتر رجبی و اعضای تیم بیهوشی به سرپرستی دکتر مسعود نشیبی صورت گرفت.

به گفته اعضای تیم پزشکی بیمارستان لقمان حکیم خوشبختانه این عمل جراحی با موفقیت پایان یافته و در حال حاضر خال محمد 10 ساله با وضعیت عمومی مناسب دوران نقاهت خود را  در بخش vip  بیمارستان سپری می کند.

گفتنی است این کودک ١٠ ساله بدخشانی توسط سازمان‌های غیردولتی به نام انجمن حامی مورد حمایت و مراحل اعزام و پیگیری‌های درمان این کودک توسط انجمن حامی صورت گرفته است.

تاریخ:95/3/22


١٠:٠١ - يکشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٣٢٩٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir