دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩ - 
1 2
 
شهادت مظلومانه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را تسلیت عرض می نماییم
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار مراکز > اخبار سلامتی 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

بازدید وزیر بهداشت از شعبه بین الملل دانشگاه، بیمارستان شهید دکترمفتح ورامین و مرکز بهداشتی درمانی جوادآباد

 دکتر هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر مفتح ورامین گفت: مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان از نظر نیروی انسانی و امکانات باید به گونه ای تجهیز شوند که کادر درمانی و پزشکان با دلگرمی و انگیزه بیشتری به ارائه خدمت بپردازند.

 دکتر هاشمی وزیر بهداشت در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان ورامین از بیمارستان شهید دکتر مفتح بازدید کرد.

وزیر بهداشت در این بازدید رفع کمبود نیرو در بخش بهداشت و درمان در شهرستان ورامین را یکی از مهم ترین اولویتها برشمرد و گفت: پروژه احداث بیمارستانی در قرچک ورامین آغاز شده و ظرف دو سال آینده با کمک استانداری و نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی به اتمام خواهد رسید و اعتبارات لازم برای اتمام این پروژه داده خواهد شد.

دکتر هاشمی ضمن بازدید از شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: به زودی ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ورامین تکمیل و راه اندازی می شود و امیدواریم با کمک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بهمن ماه امسال بتوانیم در این دانشگاه دانشجو جذب کنیم.

وی تاکید کرد: دولت در این دوره برای توسعه آموزش عالی، به کیفیت آموزش، توجه ویژه ای دارد و شهرستان ورامین نیز این استعداد را دارد تا در رشته های مختلف علوم پزشکی دانشجو بپذیرد.

وزیر بهداشت در ادامه این سفر ضمن حضور در فرمانداری ورامین در نشستی که با حضور دکتر سیاری معاون امور بهداشتی وزارت بهداشت ، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مهندس خوانساری فرماندارشهرستان ورامین ،دکتر نقوی نماینده مردم ورامین درمجلس شورای اسلامی ، و جمعی از مسوولان وروسای شهرستان و دانشگاهبرگزار شد اظهار داشت: امیدواریم نتایج این جلسه منجر به ارتقای خدمات بهداشتی در شهرستان ورامین و شهرستان های مجاور آن شود.

وی افزود: واقعیت این است که امکانات بهداشتی درمانی در این منطقه متناسب با توسعه کمی جمعیت نیست و باید در این راستا برنامه ای برای دراز مدت داشته باشیم.

دکتر هاشمی با اشاره به این که تغییراتی برای ارتقای شبکه بهداشت و درمان در این شهرستان در حال انجام است، اظهار داشت: این تغییرات باید برای مردم قابل لمس باشد هرچند در حال حاضر این تغییرات نسبت به سایر مناطق محروم کشور روند کندتری دارد. گرچه گامهایی در این زمینه از سوی خیرین و مسوولان شهرستان برداشته شده ولی ما باید این گام ها را کامل تر کنیم.

وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید در ادامه اعلام کرد: ظرف چند ماه آینده کمبود پایگاه های بهداشتی و درمانی و نیروی انسانی متخصص در این شهرستان برطرف می شود.

وی با اشاره به احداث و تجهیز بیمارستان جایگزین ادامه داد: اگر احداث پروژه بیمارستان جایگزین، در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شود، روند تکمیل آن سرعت بیشتری خواهد داشت.

وزیر بهداشت افزود: در زمینه تجهیز و تکمیل مراکز اورژانس، مراکز دیالیز و پاراکلینیک نیز به زودی اقدمات موثری صورت خواهد گرفت و برآورد کمبودها در این مراکز توسط وزارت بهداشت انجام می شود.

بنا به گفته دکتر هاشمی برای بهبود روند ویزیت نیز ساختمانی برای استقرار پزشکان در این شهرستان در نظر گرفته می شود و تا قبل از پایان سال اعتبارات لازم برای احداث بلوک های زایمانی، تخصیص خواهد یافت.

دکتر هاشمی در پایان سخنان خود گفت: دولت در حال حاضر در تنگنای اقتصادی به سر می برد و از طرفی رضایتمندی مردم و حفظ آن برای نظام از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس نباید کوتاهی کنیم و تلاش ما باید در راستای جبران عقب ماندگی ها باشد. البته امیدواریم خیرین نیز همت مضاعف داشته باشند و از این مسیر بتوانیم خدمات بیشتری در اختیار مردم قرار دهیم.

در این نشست  مهندس خوانساری فرماندار شهرستان ضمن ارایه گزارشی درمورد قدمت و وسعت شهرستان ورامین نسبت به سایر شهرستانهای تابعه و مشکلات وکمبود ها به بیان توضیحاتی پرداخت.

در ادامه دکتربختیاری مدیر شبکه بهداشت و درمان ورامین ضمن ارایه گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان درخصوص تفکیک شبکه بهداشت و درمان قرچک از شبکه بهداشت و درمان ورامین ، کمبود نیرو و دوری مراکز وپایگاههای بهداشتی از مرکز توضیحاتی ارایه کرد.

دکترنقوی نماینده مردم شهرستان در مجلس نیز در این نشست با اشاره به عدم وجود یک بیمارستان مجهز کامل در شهرستان خواستار مساعدت در این زمینه شد.

وزیر بهداشت پس از این نشست ضمن حضور در منزل آیت الله مرتضی محمودی گلپایگانی نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر هاشمی در ادامه از مرکز بهداشتی شهر جواد آباد بازدید بعمل آورده و از نزدیک وضعیت و امکانات این مرکز را مورد بررسی قرار داد و قول مساعد برای رفع مشکلات این مرکز را داد.

خبرنگار: جواد دولت آبادی

تاریخ: 13/10/93


١٦:٥٨ - شنبه ١٣ دی ١٣٩٣    /    عدد : ١٦٢٢٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir