صفحه اصلي > اخبار > اخبار متحرک 
 


صفحاتی از کتاب " تشخیص، پیشگیری و درمان چاقی با رویکرد پیشگیری از سرطان" را ورق بزنید

صفحاتی از کتاب

کتاب تشخیص، پیشگیری و درمان چاقی با رویکرد پیشگیری از سرطان؛  زیرنظر پروفسور محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به همت الهام احرام پوش، دکتر رضا همایونفر، دکتر سید حسین داوودی به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شده است. 
این کتاب رویکردی آموزشی- درمانی و پیشگیرانه داشته و در این راستا می کوشد تا با ارایه آمار شیوع چاقی در بین مردم کشورمان درخصوص پیشگیری و درمان این مشکل مهم توضیحاتی را به خوانندگان ارایه کند. همچنین مفاهیمی نظیر: اضافه وزن و سرطان، ارزیابی و تشخیص اضافه وزن، ارزیابی میزان خطرات ناشی از اضافه وزن، کنترل وزن، درمان های تکمیلی و جایگزین، داروهای کاهش وزن، سلولیت ودرمان آن، کنترل وزن در کودکان و نوجوانان، فرایند درمان و. . .؛  ازجمله موضوعاتی است که کتاب مذکور به آنها پرداخته و دراین خصوص اطلاعات مفیدی را دراختیار خوانندگان قرار می دهد. 
دربخشی از مقدمه کتاب آمده است: در سالیان اخیر آمار مردان و زنان ایرانی که مبتلا به اضافه وزن هستند به طور روزافزون درحال افزایش بوده است به طوریکه بررسی های ملی انجام شده در استان های مختلف کشور نشان داده اند 3/43 زنان و 7/9 مردان 5/38 ساکنان شهرها و 23 درصد از روستاییان چاقی شکمی وجود دارد که حاکی از شیوع هشداردهنده اضافه وزن و چاقی شکمی در استان های مختلف ایران است. 
اضافه وزن و چاقی تحت تاثیر عوامل حوزه سلامت بویژه عوامل رفتاری قرار دارد. مسایل روانی، اجتماعی، معنوی و جسمی به وضوح در ایجاد اضافه وزن دخالت دارند. گاهی عوامل روانی به دلایل مختلف موجبات بروز تغییراتی را حتی در نظام اپی ژنتیک فراهم می نمایند که منجر به تخریب روند طبیعی سوخت وساز و اضافه وزن می گردد. 
علاقمندان به تهیه کتاب نیز می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند. 
برای مشاهده برخی صفحات کتاب روی تصویر زیر کلیک کنید: