صفحه اصلي > اخبار > اخبار متحرک 
 


معرفی کتاب/ "دانش پزشکی اسلامی در مغرب زمین" حاصل پژوهش و ترجمه دکتر پوراحمد

معرفی کتاب/

کتاب دانش پزشکی اسلامی در مغرب زمین (نقش گرانبهای دانشمندان اسلامی در شکوفایی علوم پزشکی در غرب) حاصل گردآوری، تحقیق و ترجمه دکتر جلال پوراحمد استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طول سالهای 1391-1394 است که درسال 1394 توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شده است. 
این کتاب با رویکردی فرهنگی – اسلامی درصدد است تا تمدن و فرهنگ عظیم اسلام و پیشرفت های فراوانی که ملت های اسلامی خصوصا در زمینه علم طب و داروسازی در دوره های مختلف تاریخی داشته اند را به همگان معرفی کند. 
این کتاب مشتمل بر 6 فصل است و درمقدمه کتاب مذکور آمده است: دانش پزشکی به واسطه شرافت موضوع- یعنی انسان- علم شریفی است که قدما آنرا اشراف العلوم می دانستند. همه مورخان و خاورشناسان بدون استثنا معترفند که تمدن کنونی جهان بر شالوده تمدن و فرهنگ عظیم اسلامی پایه و بنیان نهاده شده است و هیچ تمدنی نتوانسته است مانند تمدن اسلامی در مدتی کمتر از یک قرن بر تمدن و فرهنگ ملت هایی مانند یونان، روم، مصر، ایران، کلده، آشور و. . . چیره و غالب گردد. در دوران اسلامی رشته های علمی پیشرفت های فراوانی داشتند که از آن جمله علم طب و داروسازی است. دوره صفویه یکی از درخشان ترین دوره های تاریخی ایران است و طب و دانش جهان اسلام همچون ماه، تاریک ترین شب های قرون وسطی اروپا را با تابش خود روشن کرد. 
علاقمندان به تهیه کتاب نیز می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند. 
برای مشاهده برخی صفحات کتاب روی تصویر زیر کلیک کنید: