صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب "آموزش مهارت های فرزند پروری برای کودکان 12-2 سال" آشنا شوید

کتاب" آموزش مهارت های فرزندپروری برای کودکان 12-2 سال" به قلم شیوای دکتر فریبا عربگل دانشیار و فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان دکتر زهرا شهریور دانشیار و فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان؛ توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1394 منتشر شده است.
با کمی توجه و تمرکز به محیط پیرامون خود درمی یابیم که تمام یا اکثریت افراد جامعه نیمی از زمان خود را با دوست یا همدم فرضی و بی جان خود یعنی موبایل یا لپ تاپ سپری می کنند و درتلاشند که هرچه بیشتر مهارت ارتباطات مجازی خود را افزایش دهند، تا از قافله شبکه های مجازی غقب نمانند. این درحالی است که با هر تلاشی برای رسیدن به مهارت های مجازی، فاصله های کلامی، دیداری، شنیداری و ...، میان آدمیان کاهش می یابد و توانایی مهارت های ارتباطی افراد به سرعت از بین می رود.
در این میان یکی از گروههای آسیب پذیر در جامعه کودکان هستند که تحت تاثیر استفاده نامناسب از این سیستم ها، هم مهارت همانندسازی را ازدست می دهند و هم با جایگزین کردن افراد ناشناس در شبکه های مجازی به جای والدین و نزدیکان دچار آسیب های روانی و عاطفی می شوند. از اینرو یکی از ضروریات انکارناپذیر در عصر حاضر و زندگی امروز،کسب مهارت های فرزندپروری است. فرزندپروری مهارتی است که در رشد و تربیت سالم فرزندانمان مهم و ضروری است. لذا به منظور دستیابی به چنین مهارتی ابتدا دانش مرتبط با فرزندپروری را باید کسب نمود تا از رفتارهای غلط سنتی و آزمون و خطا پرهیز کرد و سپس دانش فراگرفته شده را بصورت عملی به کار بست.
لازم به ذکر است کتاب حاضر مشتمل بر 6 بخش است که والدین را با اصول فرزندپروری و مدیریت رفتار کودکان؛ علل بروز مشکلات رفتاری کودکان و ارتباط مثبت با کودکان؛ تقویت رفتارهای مطلوب کودکان؛ دستوردادن و قانون گذاری؛ مدیریت رفتارهای نامناسب؛ آمادگی برای مدیریت موقعیت های دشوار و برنامه ریزی برای آینده؛ آشنا می کند.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا کلیک کنید.
 


١١:٤٥ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٧٤٠