صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


«SBMU.AC.IR» در جمع برترین های کشور به روایت وبومتریکس/ سومین وب سایت برتر دانشگاهی در شاخص Presence

«SBMU.AC.IR» در جمع برترین های کشور به روایت وبومتریکس/ سومین وب سایت برتر دانشگاهی در شاخص Presence

با انتشار جدیدترین رتبه بندی وبومتریکس در july2017 وب سایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به جایگاه دوم در بین دانشگاه های علوم پزشکی و جایگاه نهم در بین 584 دانشگاه کشور ارتقا و دانشگاه برای نخستین بار در شاخص Presence به جایگاه سوم دانشگاه های کشور دست یافت. 
در این رتبه بندی جهانی که ۵۸۴ دانشگاه، پژوهشگاه و موسسه آموزش عالی ایرانی حضور دارند، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ارتقاء در شاخص های مختلف نسبت به سایر دانشگاه های داخلی، جایگاه نهم را کسب کرد.
در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز، علوم پزشکی شهید بهشتی در جایگاه دوم قرار گرفت تا با ارتقا در بین دانشگاه های کشور، روند صعودی خود در بین دانشگاه های علوم پزشکی را حفظ کند.
این در حالی است که بر اساس شاخص های مختلف بررسی شده، دانشگاه در شاخصه مهم Presence توانست برای نخستین بار جایگاه سوم در میان کلیه دانشگاه های کشور را کسب نماید. دانشگاه توانسته است با جهش در تولید محتوا و حضور موثر در فضای وب و اشاعه و انتشار محتوای علمی، رتبه 177 در بین 24 هزار دانشگاه در سراسر جهان را کسب نماید.
از سال ۲۰۰۴، رتبه بندی وب (Webometrics Ranking) دو بار در سال منتشر می شود (اطلاعات در طول هفته های اول ژانویه و جولای برای عمومی در پایان هر ماه جمع آوری می شود) و بیش از ۲۴ هزار موسسات آموزش عالی در سراسر جهان را پوشش می دهد.
شاخص PRESENCE در سال ۲۰۱۷ وب سایتها  را از لحاظ به اشتراک گذاری دامنه وب و تمام انواع فایل ها از جمله فایل های غنی مانند اسناد پی دی اف مورد بررسی قرار می گیرد.
شفافیت یا OPENNESS،  VISIBILITY یا دید، شاخص برتری یا Excellence نیز از دیگر شاخص هایی هستند که در این رتبه بندی در نظر گرفته می شوند.