صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


«با استفاده از مکمل ها از داروهای خود بهره بهتری ببرید»

«با استفاده از مکمل ها از داروهای خود بهره بهتری ببرید»

کتاب"استفاده از مکمل ها از داروهای خود بهره بهتری ببرید" تالیف هیلاکس و زیرنظر دکتر خدیجه رحمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نسرین حسین پور نیازی کارشناس تغذیه دانشگاه و دکتر آزیتا حکمت دوست عضو هیات علمی دانشگاه ترجمه و درسال1394منتشر شده است. 
کتاب حاضر با رویکردی آموزشی سعی بر ارایه اطلاعاتی درخصوص تجویز داروها و تبلیغات معجزه آسای داروهای جدید، دارد و نویسنده براساس تحقیقات وتجربیات شخصی خود در این زمینه مطالبی را برای آشنایی خوانندگان ارایه می کند. وی یادآوری می کند شما با یادگیری درباره اثرات جانبی داروها وتخلیه مواد مغذی، ابزاری خواهید داشت که بهترین اقدام را در درمان خود و یا دیگران اعمال کنید. 
درفصول این کتاب با اصول زیر آشنا می شویم: فصل 1: آنچه را که شما باید درباره دارو بدانید و اینکه چگونه باعث تخلیه مواد مغذی می شوند توضیح می دهد که چه داروهایی وجود دارند و چگونه آنها می توانند بر جذب و استفاده مواد مغذی در بدن اثر بگذارند. فصل 2: کلیدهای سلامتی خود را به دست گیرید، حتی اگر نیاز به تجویز دارو داشته باشید. این فصل بیان می کند که مواد مغذی شامل چه موادی است و یک تصویر بزرگی از رژیم غذایی فقیر، مواد سمی محیطی و انتخاب شیوه های زندگی که می توانند با و یا بدون استفاده از دارو باعث تخلیه مواد مغذی شوند را می دهد. همچنین عواقب بعدی این تخلیه را نشان می دهد و روشن می کند که چگونه به دست آوردن همه مواد مغذی درست می تواند سلامتی کلی شما را افزایش دهد. فصل 7-3 به گونه اختصاصی شرایط ویژه و داروهای مورد استفاده برای درمان آنها را نشان می دهد و اینکه چگونه آنها بر تعادل مواد مغذی اثر می گذارند. هریک از این فصل ها در مورد انتخاب های دیگری که می توانند تعادل بیوشیمیایی شما را افزایش دهند توصیه های جزیی را می دهد. در فصل 8: درمورد داروهایی که کمتر استفاده می شوند، اطلاعات مهمی را درمورد تخلیه مواد مغذی دراثر داروهایی که کمتر استفاده می شوند شامل داروهایی برای چاقی، صرع، ایدز، داروهای ضد بارداری، علایم یائسگی، اسکیزوفرنی/ اختلال دوقطبی، نقرس و سرطان می دهد. فصل نهایی نیز مصرف چندین دارو با هم را با برخی از اصول کلی که به مصرف داروهای شما درحد قابل قبول کمک می کند را پوشش می دهد. درانتها منابعی را برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره خودتان کسب خواهید کرد. 
شایان ذکر است که اطلاعات موجود دراین کتاب براساس تحقیقات و تجربیات فردی و تخصصی نویسنده است. این کتاب به منظور جایگزین مشاور، پزشک و یا سایر مراقبین بهداشتی نیست هرگونه کوششی برای تشخیص و درمان بیماری باید زیرنظر متخصصین بهداشتی انجام شود. ناشر استفاده از هرگونه پروتکل بهداشتی را توصیه نمی کند. 
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند. 
برای مشاهده صفحات اول کتاب روی عکس زیر کلیک کنید: