صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


زندگی پس از پیوند را در کتاب «سبک زندگی سالم پس از پیوند اعضا» بخوانید

زندگی پس از پیوند را در کتاب «سبک زندگی سالم پس از پیوند اعضا» بخوانید

کتاب "سبک زندگی سالم پس از پیوند اعضا" توسط دکتر علیرضا جهانگیری فلوشیپ فوق تخصصی بیهوشی قلب و عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پیوند ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری،  فاطمه بهرام بیگی کارشناس ارشد آموزش و ارتقای سلامت و سارا رضایی کارشناس پرستاری مراقبت های ویژه در راستای بهبود کیفیت و عملکرد عضو پیوندی و به دنبال آن بهتر شدن شرایط کلی سلامت گیرنده پیوند و ارتقای آگاهی پرستاران، تالیف و منتشر شد. 
کتاب "سبک زندگی سالم پس از پیوند اعضا" با نگاه ویژه به مشکلات بیماران پیوندی و عوارض ناشی از داروهای مصرفی و شرایط خاص آنها و رعایت نکات پس از پیوند اعضا، گام مهمی در راستای بهبود کیفیت و عملکرد عضو پیوندی و به دنبال آن بهتر شدن شرایط کلی سلامت گیرنده پیوند برداشته است. 
در بخشی از کتاب مذکور آمده است: امروزه پیوند عضو به عنوان درمان نهایی و قطعی نارسایی شدید برخی از ارگان های بدن در نظر گرفته شده و سالانه تعداد بسیار زیادی از بیماران تحت پیوند عضو قرار می گیرند. بیماران پیوند شده پس از دریافت عضو پیوندی به سرعت احساس بهبود شرایط جسمانی را پیدا کرده و به تدریج عملکرد مناسب تری را نیز به دست می آورند؛  اما ماهیت عضو پیوند شده و داروهایی که به دنبال پیوند تا آخر عمر برای بیمار تجویز می گردد، ایجاد تغییراتی در سبک زندگی این افراد ایجاب می نماید و از طرف دیگر عدم توجه به برخی موضوعات هر چند کوچک، می تواند عواقب ناگواری را در پی داشته باشد. 
همچنین در این کتاب به مطالبی نظیر تغذیه و پیوند، داروهای پیوند، ورزش، عوارض گوارشی پس از پیوند، دیابت پس از پیوند، مراقبت های دهان و دندان، پدر و مادر شدن پس از پیوند، تمایلات جنسی و روابط بین فردی، سرطان پوست و سیتومگالوویروس پرداخته شده است. 
علاقمندان به استفاده از این کتاب می توانند جهت دریافت کتاب به عنوان هدیه با شماره تلفن 27122537 یا شماره همراه 09193026151 تماس حاصل کنند.