صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش بزرگ دیابت برگزار شد/ تاکید بر اجرای برنامه خود مراقبتی و نقش کلیدی تغذیه سالم

به همت مرکز خدمات جامع سلامت خواجه نظام الملک تابعه مرکز بهداشت شمال تهران و با همکاری شهرداری و آموزش پرورش منطقه 7؛ همایش بزرگ "دیابت" روز یکشنبه 14 آبان ماه برگزار شد.
به مناسبت هفته جهانی دیابت و اهمیت اطلاع رسانی به گروه‌های ویژه از جمله زنان، مرکز خدمات جامع سلامت جامع خواجه نظام الملک با همکاری شهرداری منطقه و آموزش پرورش برای دانش آموزان دارای اضافه وزن و زنان میانسال؛ برنامه آموزشی جامعی را در سالن همایش‌های آموزش پرورش منطقه 7 برگزار کرد.
کارشناس آموزش و ارتقای سلامت مرکز خواجه نظام الملک در این همایش با بیان اهداف همایش اظهار داشت: تاکید بر اجرای برنامه خود مراقبتی فردی و خانوار، سفیر سلامت دانش آموزی درمدارس، چاقی دانش آموزان و ارتباط آن با دیابت، خدمات ارائه شونده توسط مراکز بهداشت برای مدارس و اهمیت نقش سلامت زنان درخانواده و جامعه؛ ازجمله اهدافی بود که در همایش مذکور به آنها پرداخته شده است. سپس کارشناس تغذیه مطالب کاربردی مفیدی در زمینه رفع باورهای غلط، اهمیت فعالیت فیزیکی و نقش کلیدی تغذیه و سبک زندگی سالم برای حاضران ارائه کرد.
همچنی باتوجه به اهمیت نقش رابطین بهداشت در آموزش جامعه و انتقال پیام های بهداشتی؛ کلیه رابطین بهداشت مرکز خواجه نظام و نامجو به روی سن دعوت شده و به سه نفر از فعالین حوزه سلامت از سوی کانون دیابت سرای محله حشمتیه لوح تقدیر و جوایز نفیسی اعطا شد. در انتهای برنامه نیز ضمن پذیرایی با بسته های تغذیه سالم حاوی سیب سلامت و شیر مجددا به نقش کلیدی تغذیه سالم در دیابت تاکید شد.
گفتنی است در این برنامه 250 نفر شامل مدیران و مربیان بهداشت مدارس منطقه؛ رابطین بهداشت مرکزخواجه نظام ونامجو؛ دانش آموزان دبیرستان دخترانه یاس نبی و مهر وطن؛ اعضای کانون دیابت سرای حشمتیه؛ اعضای کانون ارسباران و اندیشه؛ سلامت یاران سراهای سلامت شهرداری منطقه 7 حضور داشتند.
لازم به ذکر است ثبت نام از میهمانان جهت سفیر سلامت و اندازه گیری قند خون از دیگر برنامه های همایش مذکور بود. همچنین پس از پایش قند خون و توزین، موارد در معرض خطر مراجعین به سالن اصلی هدایت شدند تا قبل از شروع جلسه به سوالات پیش آزمون پاسخ دهند.
 


١١:٥٠ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٩٧٧    /    تعداد نمایش : ٦٥٣