صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


بررسی تکنیک های کنترل خشم و مدیریت استرس در بیمارستان مسیح

بررسی تکنیک های کنترل خشم و مدیریت استرس در بیمارستان مسیح

کلاس آموزشی مخاطرات شغلی شامل بروز خشم و استرس، ویژه کلیه کارکنان بیمارستان به منظور شناخت ویژگی های این مشکلات روانی و راههای مقابله با آنها، روز یکشنبه 8 مرداد ماه توسط واحد آموزش ضمن خدمت در کلاس درس استاد بهادری بیمارستان دکترمسيح دانشوري برگزار شد.
قاسم بروجردی کارشناس ارشد روانشناسی بیمارستان و یکی از مدرسین دوره فوق در این کلاس آموزشی مبحث خشم را با هدف شناخت انواع هیجانات و تکنیک های کنترل خشم عنوان کرد. 
وی در این کلاس آموزشی ضمن بیان ویژگی های هیجانات شامل: ذهنی، زیستی، هدفمند و اجتماعی، هیجانات اصلی را شامل ترس، خشم، نفرت، غم، شادی و علاقه دانست.
کارشناس ارشد روانشناسی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در ادامه مطالبی در مورد خشم، مناطق مغزی درگیر خشم، نشانه های فیزیکی، عوارض طولانی مدت وجود خشم، افرادی که بیشتر خشمگین می شوند، علل، مدیریت خشم و تکنیک های فیزیکی و شناختی کنترل خشم عنوان کرد. 
در ادامه این کلاس آموزشی حاجی زاده کارشناس ارشد روانشناسی و دیگر مدرس این کلاس؛ مبحث استرس و مدیریت استرس را با هدف شناخت مراحل ایجاد استرس و اقداماتی برای کاهش آن ذکر کرد. وی در این دوره مباحت: تعريف استرس، مراحل ايجاد استرس، علائم استرس، بيماريهاي ناشی از استرس، عوامل ايجاد استرس، آثار استرس، تشخيص استرس در ديگران و اقداماتي برای کاهش استرس را مطرح کرد.
شایان ذکر است، دوره فوق زیر نظر دکتر میترا صفا روانپزشک و مسئول واحد روانپزشکی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار شد.