صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


آموزش برای کنترل بیماری "هپاتیت" در مراکز بهداشتی دانشگاه

آموزش برای کنترل بیماری

نظر به انتخاب برنامه هپاتیت به عنوان یک اولویت آموزشی در کمیته تخصصی تعیین عناوین آموزشی در فصل جاری، دوره آموزشی "بیماری هپاتیت و راههای کنترل آن در جامعه" جهت کارشناسان مربوطه در مراکز و شبکه های تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
در این دوره که با هدف تربیت مدرس جهت آموزش این بیماری به کلیه پرسنل مراکز و شبکه‌های بهداشت تابعه تشکیل شد؛ ابتدای این جلسه دکتر نوائیان کارشناس بیماری های ایدز و هپاتیت معاونت بهداشت، آموزش مجدد پرسنل بهداشتی جهت آموزش عموم مردم را گام موثری در راستای دستیابی به تعهد جهانی کشور مبنی بر حذف هپاتیت تا سال 2030 دانست و درخصوص وضعیت بیماری هپاتیت درکشور و راههای انتقال آن توضیحاتی ارائه کرد. 
درادامه دکتر شریفیان فوق تخصص گوارش از مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه، با بیان این مطلب که مرکز تحقیقات گوارش و کبد همچون گذشته آماده ارائه خدمات به بیماران ارجاع شده از سوی مراکز و شبکه های بهداشت می باشد، درخصوص مراقبت و درمان بیماران مبتلا به هپاتیت مطالبی بیان نمود و به سوالات حاضران پاسخ گفت. 
گفتنی است افراد شرکت کننده در این دوره در شهریور و مهرماه سالجاری به عنوان مدرس در دوره های آموزشی پیش بینی شده درکلیه شبکه‌ها و مراکز بهداشت تحت پوشش، محتوای آموزشی مورد نیاز را به گروه هدف تدریس خواهند کرد.