صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


دکتر علیرضا بهشتی بر ارتباط علوم انسانی و علوم تجربی تأکید کرد

دکتر علیرضا بهشتی بر ارتباط علوم انسانی و علوم تجربی تأکید کرد

با تلاش معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دومین یادواره گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله شهید بهشتی با عنوان «راست قامتان جاودانه تاریخ» برگزار شد.
دومین یادواره «راست قامتان جاودانه تاریخ» به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ شهید دکتر بهشتی و یاران صدیق ایشان با حضور دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا بهشتی فرزند شهید دکتر بهشتی و معاونین و دیگر مسئولین دانشگاه روز یکشنبه 11 تیر ماه از ساعت 10 الی 12 در خانه موزه این شهید بزرگوار برگزار شد.
در این مراسم فرزند شهید دکتر بهشتی ضمن عرض خیرمقدم بیان نمود: شهید بهشتی متعلق به همه ما است به همین علت منزل وی نیز متعلق به همه شما است. وی گفت: بسیار خرسند هستم که امروز میزبان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستیم و امیدوارم که چنین محافلی، بیشتر برگزار گردد. 
دکتر علیرضا بهشتی افزود: مرحوم شهید دکتر بهشتی همواره در نگارش آثار خود بر پیوند مباحث اسلام شناسی با مباحث روز و شناسایی صحیح موضوع توجه ویژه ای داشتند. فرزند شهید بهشتی در این راستا اظهار داشت: شما اندیشمندان آینده جامعه ارتباط بین حوزه و دانشگاه و ارتباط بین علوم انسانی و علوم تجربی را برقرار نمایید. 
وی در ادامه سخنان خود به برخی از موضوعات کتاب «بهداشت و تنظیم خانواده» که یکی از آثار شهید دکتر بهشتی می باشد اشاره نموده و ضمن بیان برخی مباحث مرتبط با این حوزه، از دیدگاه شهید بهشتی به تبیین موارد مرتبط پرداخت. 
دکتر علیرضا بهشتی همچنین اذعان داشت: شما فرهیختگان می توانید در ارائه راهکارهای مفید برای سعادت افراد جامعه بسیار کمک کننده باشید. وی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: شهید بهشتی ابعاد ناشناخته فراوانی دارد که نیازمند مطالعه بسیار است که انشاءا... بتوانیم در چنین برنامه هایی، گوشه ای از آن ها را به شما عزیزان بشناسانیم.