صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برای دومین سال پیاپی طرح غربالگری فشارخون و قند خون در پارک ملت برگزار شد

کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای دومین سال پیاپی طرح غربالگری فشار و قند خون را با همکاری انجمن سکته مغزی و با محوریت اطلاع رسانی سکته مغزی با حضور معاونین اجتماعی وزارت بهداشت و شهرداری تهران برگزار کرد.
این طرح جمعه12 آبان ماه به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان در محل ورودی اصلی پارک ملت تهران برگزار شد که با استقبال خوب مردم همراه بود.
در این برنامه دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، دکتر عبدالهی معاون اجتماعی شهرداری تهران، زمانی رئیس اداره کل سلامت شهرداری تهران و دکتر زمانی رئیس انجمن سکته مغزی نیز حضور داشتند.
دکتر ایازی در این برنامه اظهار داشت: با توجه به آمار بالای مرگ و میر سکته های مغزی، حضور جوانان و امور داوطلبانه در جهت آگاهی رسانی به مردم در سراسر کشور عامل مهمی در افزایش دانش مردم در این مورد است. 
داوود پیرانی دبیرکانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره اهداف اجرای این طرح گفت: هلال احمر به عنوان یک نهاد اجتماعی مسئول، باید در بین مردم قرار گیرد و مسایل و موضوعات را به مردم آموزش دهد. 
وی انجام کارهای داوطلبانه این چنینی را از اصول هلال احمر برشمرد و اظهار داشت: بیشترین ثمره  فعالیت های داوطلبانه برای خود فرد است و باید تلاش کرد که همه ما بتوانیم به مردم عزیز کشورمان خدمت کنیم. 
در این طرح غربالگری، غرفه نمایش تصویری و غرفه مشاوره متخصصان مغز و اعصاب به همراه کارشناسان اورژانس و  دانشجویان برپا گردید.
لازم به ذکر است معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از حضور اعضای دانشجویی کانون های هلال احمر در این برنامه تقدیر نمود.
 


١١:٤٧ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٤٩