صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آماده باش در بیمارستان امام حسین(ع)/ روایتی از خدمات درمانی به مصدومان زلزله غرب کشور

کمیته بحران بیمارستان امام حسین(ع) بلافاصله پس از اطلاع از وقوع حادثه زلزله کرمانشاه، روز دوشنبه 22 آبان فعال شد و اقدامات مهمی را برای رسیدگی فوری به حادثه دیدگان انجام داد.
به دنبال تشکیل کمیته مذکور درساعات اولیه وقوع حادثه بمنظور سامان بخشیدن به بحران و افزایش تعداد تختهای اورژانس، روند ترخیص بیماران حاضر در اورژانس و بستری آنان در بخشها تسریع شد. اورژانس تروما تخلیه و شش تخت ICU اورژانس و 7 تخت ICU جنرال برای پذیرش بیماران آماده شد.
در ادامه این اقدامات، اساتید طب اورژانس، ارتوپدی، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، بیهوشی و داخلی در اورژانس حضور یافتند. کلیه دستیاران ارشد در رشته های مختلف اعم از جراحی، ارتوپدی، طب اورژانس، رادیولوژی، جراحی اعصاب و... به همراه دستیاران سال پایین تر نیز در اورژانس حاضر شدند. فراخوان دستیاران رادیولوژی برای انجام سونوگرافی در اورژانس و نیروهای پرستار و کمک بهیار از تمامی بخشها صورت گرفت. 
۱۰ برانکارد جهت جابجایی بیماران از بخشها به اورژانس انتقال یافت و تعدادی برانکاد و ویلچیر نیز برای تسریع روند درمان در اورژانس دپو شد. واحدهای تصویربرداری، آزمایشگاه، بانک خون، اتاق عمل و CSR نیز درحالت آماده باش قرارگرفتند.  
درنهایت پذیرش مصدومان ضمن هماهنگی کامل، بدون مشکل انجام پذیرفت و 24 مصدوم  در دونوبت (15 مصدوم ساعت 19:50 و 9 مصدوم ساعت 00:50 بامداد) به این مرکز ارجاع داده شدند که بلافاصله پس از ورود در اورژانس مورد درمان قرار گرفتند. درحال حاضر یک نفر از مصدومان پس از درمان ترخیص شد. 11 نفر به بخشها انتقال یافتند و 12 نفر نیز در اورژانس تحت نظر می باشند که خوشبختانه حال هیچکدام از مصدومان وخیم نیست.
گفتنی است علاوه بر پرسنل کشیک بیمارستان بدون وقفه و استراحت به خدمت رسانی به این بیماران پرداختند و گروهی دیگر از پرسنل نیز به صورت خودجوش برای یاری به همکاران و خدمت رسانی به مصدومان در بیمارستان حاضر شد. همچنین تعداد زیادی از همکاران نیز خواهان عزیمت به مناطق زلزله زده می باشند. 
 


١٢:١٦ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٢٣٧    /    تعداد نمایش : ٦٩١