صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر دکتر گویا از عملکرد دانشگاه در پوشش بالای درمان بیماران اچ آی وی

در نشستی با حضور دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، ضمن بررسی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در زمینه برنامه های پیشگیری و کنترل ایدز و سل، از این اقدامات تقدیر شد.
در این نشست که 16 آبان ماه در معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، ابتدا عملکرد یکساله دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در سال 1395  ارایه شد. 
در ادامه نشست، دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به ارزیابی خود از روند پیشرفت برنامه ایدز در دانشگاه، پوشش درمان بیماران ایدز را مطلوب اعلام کرد و با تأکید بر پیوند برنامه سلامت باروری و اچ آی وی(PMTCT)، اجرای برنامه در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت تا پایان آذر ماه را بسیار مهم برشمرد. 
دکتر گویا همچنین عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در خصوص پوشش بالای درمان بیماران اچ آی وی و فعالیت مراکز مشاوره بیماری های رفتاری را قابل تقدیر دانست و افزود: افزایش بیماریابی با دیدگاه تمرکز بر جمعیت پرخطر (Population) و مکانهای پرخطر(Location) ضروری است.
در ادامه نشست دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه ضمن بیان چالش‌های برنامه پیشگیری و کنترل ایدز به ارایه راهکارهایی برای ارتقای برنامه، نظیر افزایش موارد تست سریع اچ آی وی در مراکز DIC تحت پوشش و افزایش مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری پرداخت.
معاون امور بهداشتی دانشگاه در راستای برنامه پیشگیری و مبارزه با بیماری سل نیز ضمن تأکید بر بیماریابی در گروه‌های در معرض خطر، استفاده از نیروهای باتجربه در امر نظارت مستقیم بر درمان بیماران مسلول مقاوم به درمان را یکی از راهکارهای موجود برشمرد.
دکتر پاشایی رئیس امور آزمایشگاه های معاونت امور بهداشتی نیز در این نشست با اعلام خبر راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه تشخیص سل دانشگاه خاطرنشان کرد که از این تاریخ به بعد کشت نمونه های سل در این آزمایشگاه صورت خواهد پذیرفت.
روسا و مدیران مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان نیز در نشست مذکور ضمن بیان سخنانی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص روند اجرای برنامه و چالش‌های موجود پرداختند. 
گفتنی است این نشست با حضور دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه، دکتر محمدی نیا معاون فنی معاونت بهداشت، روسا و مدیران مراکز بهداشت وشبکه های بهداشت، دکتر سربازی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریها، دکتر باطبی رئیس گروه بیماریهای واگیر، دکتر پاشایی رئیس امور آزمایشگاه ها، دکتر نوائیان کارشناس ایدز و دکتر بیات کارشناس سل معاونت امور بهداشتی برگزار شد.
 


١٧:٣٢ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤١٩٨    /    تعداد نمایش : ٣٤١