صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


آماده باش کامل برای درمان مصدومین سانحه اتوبوس/ ترخیص 6 مصدوم از بیمارستان امام حسین(ع)

آماده باش کامل برای  درمان مصدومین سانحه اتوبوس/ ترخیص 6 مصدوم از بیمارستان امام حسین(ع)

کمیته بحران بیمارستان امام حسین (ع) پس از اطلاع از وقوع سانحه واژگونی اتوبوس، روز سه شنبه 21 شهریورفعال گردید و اقدامات لازم برای رسیدگی فوری به حادثه دیدگان را در دستور کار قرار داد.
کادر مدیریت و درمان بیمارستان امام حسین(ع) ضمن اجرای اقدامات فوری و لازم، دیگر اقدامات ضروری را در اولویت قرار داد. از آن جمله می توان به حضور اساتید طب اورژانس و متخصصین مقیم داخلی، حضور کلیه دستیاران ارشد در رشته های مختلف اعم از جراحی، ارتوپدی، طب اورژانس، رادیولوژی، جراحی اعصاب و سایر تخصص ها در اورژانس اشاره کرد.
همچنین در ادامه این اقدامات، فراخوان دستیاران رادیولوژی جهت انجام سونوگرافی در اورژانس انجام شد، تعداد ۱۰ برانکارد جهت جابجایی بیماران از بخشها به اورژانس انتقال یافت، واحد تصویر برداری آماده ارائه خدمات تشخیصی شد؛ آزمایشگاه و بانک خون مهیای خدمات شدند و اتاق عمل نیز به حالت آماده باش درآمد. 
لازم به ذکر است که در این حادثه 11 مصدوم توسط اورژانس تهران پیش از 4 بامداد به این مرکز ارجاع شدند که این بیماران  بلافاصله پس از ورود در اورژانس تحت درمان قرار گرفتند. یک مصدوم دیگر نیزاز بیمارستان لواسانی به این مرکز اعزام شد.
 از مجموع 12 مصدوم بستری در بیمارستان امام حسین(ع)، در حال حاضر 6 نفر پس از درمان ترخیص شدند و 6 تن دیگر تحت مراقبت و طی درمان هستند.