صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


گام های محکم درمانی در حاشیه شرقی پایتخت/تداوم توسعه در بیمارستان سوم شعبان دماوند

گام های محکم درمانی در حاشیه شرقی پایتخت/تداوم توسعه در بیمارستان سوم شعبان دماوند

دکتر مسلمی فرد رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند،ورود تجهیزات جدید به این بیمارستان نظیر دستگاه سی تی اسکن را گامی بزرگ در راستای افزایش خدمات درمانی به بیماران دانست و همچنین از حضور خیران در کنار کادر پزشکی برای خدمت به مردم تقدیر کرد.
دکتر مسعود مسلمی فرد رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند با تأکید بر اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش کیفیت خدمات پزشکی به مردم اظهار داشت: هدف گذاری ما این است که درآینده ای نزدیک بیمارستان سوم شعبان دماوند به معتبرترین، مجهزترین و ایمن ترین بیمارستان جنرال استان تهران تبدیل شود.
وی با اشاره به پر هزینه بودن دستگاه ها و تجهیزات پزشکی گفت: نقش خیران در حوزه سلامت بسیار موثر و قابل اتکاء می باشد و از گذشته تاکنون در امور مختلف بیمارستان کمک های فراوانی داشته اند. از خرید تجهیزات عمرانی تا خرید تجهیزات پزشکی و همچنین ساخت بناهای مورد نیاز به گونه ای در17 ماه گذشته،130میلیون تومان در تجهیزات پزشکی و حدود450 میلیون تومان در توسعه بناهای عمرانی از طرف خیرین به بیمارستان کمک شده است.
دکتر مسلمی فرد در خصوص تجهیزات پزشکی که در 17 ماه گذشته به بیمارستان اضافه شده عنوان کرد: حدود 49 نوع دستگاه و تجهیزات مختلف ازجمله دستگاه رادیولوژی دیجیتال، سیستم پکس(عدم نیاز به فیلم رادیولوژی)، فتال مانیتورینگ،30 عدد تخت جدید بستری، ماشین بیهوشی پیشرفته، دستگاه سونوگرافی پیشرفته، دستگاه C-Arm ویژه عملهای ارتوپدی، سل کانتر، دستگاه نوار عصب و عضله، مانیتورهای پیشرفته ،CCU، دستگاه اتوآنالایزر و بسیاری از موارد که بزرگ ترین آنها دستگاه پیشرفته 16 اسلایس سی تی اسکن است به بیمارستان وارد شده است.
وی درخصوص دستگاه سی تی اسکن گفت: این دستگاه از کشور آلمان به واسطه شرکت های تحت نظارت وزارت بهداشت وارد شده است و خدمات این دستگاه به شرکت تبسم واگذار شده که انشاءا... تا عید فطر به بهره برداری خواهد رسید. در این فرآیند دکتر مدنی مدیر عامل شرکت سلامت آوا و از همشهریان دماوندی نقش بسیار موثری داشتند که جای سپاس و تشکر دارد.
وی با بیان اینکه یک دستگاه آمبولانس توسط حاج آقا ابراهیمی از خیران دماوند خریداری شده است، اظهارداشت: این خودروی آمبولانس حدود سه ماه است وارد بیمارستان شده و به دلیل عدم پلا‌ک‌گذاری توسط راهور متوقف است که امیدواریم مشکل آن رفع شود و این آمبولانس بتواند به مردم شهرستان دماوند خدمات‌رسانی کند.
رئیس بیمارستان سوم شعبان هزینه تجهیزات مذکور را بالغ بر پنجاه میلیارد ریال عنوان کرد که برای بیمارستان سوم شعبان یک رکورد خوب محسوب می گردد. وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع یکی از مسائل مهمی بوده که در این بیمارستان مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: ارتباط مستقیم مراجعین با ریاست و مدیریت بیمارستان از طریق سامانه ۱۰۰۰۰۰۳۸، نوبت‌دهی تلفنی درمانگاه و اجرای کامل سیستم فراخوان، مانیتورینگ وضعیت بیمار هنگام ترخیص، سیستم تبریک تولد نوزاد در بیمارستان، مانیتورینگ وضعیت بیمار در اطاق عمل، قرار دادن دستگاه POS در تمام بخش‌ها متصل به صندوق، راه‌اندازی پیش ترخیص در بخش‌های بستری و راه‌اندازی واحد مددکاری بیماران؛ از اقدامات انجام شده در بحث تکریم ارباب رجوع است.
وی در مورد پروژه های عمرانی بیمارستان توضیح داد: در سال 1395، ICU بسیار مجهز با کمترین زمان ساخته شد که در نوع خود رکورد بسیار خوبی داشت، البته به لحاظ فنی به تأیید کارشناسان وزارت بهداشت رسید و در دسته درجه یک قرار گرفت.وی در ادامه به ساختمان اداری که در مدت 5-2 ماه بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت اشاره کرد و گفت: در ساماندهی بیمارستان بخش اداری از بخش درمانی جداسازی شد ولی بخش هایی که مورد نیاز روزانه مردم بودند در دسترس آنها جانمایی شد. دکتر مسلمی فرد ساخت کلینیک تخصصی ویژه را یکی از نیازهای بیمارستان دانست و گفت: از سال 95 ساخت آن شروع شده و پیشرفت90 درصدی دارد و اواخر تیرماه 96 افتتاح خواهد شد.
دکتر مسلمی فرد با اشاره به ساخت مصلای چند منظوره بیمارستان با هزینه امیری خیر گفت: این مصلی از نیازهای بیمارستان بود که با توجه به زیر ساخت آن در مواقع نیاز و بحران با طراحی انجام شد و در عرض150 دقیقه تبدیل به یک اورژانس خواهد شد و در مواقع عادی برای استراحت و عبادت مراجعین در نظر گرفته می شود.
وی با اشاره به ساخت انبار مرکزی با ارزش350 میلیون تومان توسط مهندس ضابطی افزود: این انبار بسیار مناسب موجب ساماندهی تجهیزات و افزایش فضای درمانی خواهد شد. همچنین بیمارستان سوم شعبان سیستم تصفیه آب بسیار مناسبی در سال گذشته بازسازی کرده به گونه ای که هدر روی آب نداریم.
وی در پایان گفت: در ماه مبارک رمضان عملیات ساخت بخش جدید جراحی، با شرایط بسیار مطلوب و با ظرفیت 20 تخت آغاز خواهد شد و تا نیمه اول سال 97 انشاء ا... از آن بهره برداری خواهیم کرد.
دکتر مسلمی فرد در ادامه از همکاری های وزارت بهداشت، دانشگاه و جمعی از خیران، تقدیر کرد و افزود: از تلاش های دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان، مهندس میرزایی نیکو نماینده پرتلاش و دلسوز مردم شریف دماوند و فیروزکوه، محمودی فر فرماندار دماوند، اعضای شورای شهردماوند و همکارانمان در بیمارستان به ویژه کریم خانی مدیر بیمارستان و همچنین خیران گرانقدر حاج آقا ابراهیمی، حاج آقا امیری، مهندس ضابطی، دکتر نوربخش، حاج آقا عسگریان، حدادیان و همچنین دهقانی دبیر هیأت امناء خیران بیمارستان و بسیاری دیگر از عزیزان که اسامی درخشان آنها در دماوند موجب مباهات و افتخار است و بنده مدیون الطاف این مردان بزرگ هستم، تشکر می کنم چون بدون یاری این عزیزان این اقدامات مهم برای بیمارستان میسر نمی شد. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: هنوز برای رسیدن به وضعیت مطلوب و ایده آل راه زیادی در پیش داریم که باید با حمایت و کمک خیرین و مردم عزیز پیش برویم. ما برای خدمت صادقانه، پاک، دقیق و به موقع درخدمت مردم هستیم و تلاش می کنیم تا با حمایت خیرین محترم با پیشرفت بیمارستان سوم شعبان پس از 5 سال آتی دیگر برای بیماری های جنرال، هیچ بیماری را به تهران اعزام نکنیم.