صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


در مسیر حضور حداکثری جامعه دانشگاهی در انتخابات/ پاسخ هایی برای حاشیه های برگزاری یک همایش انتخاباتی

در مسیر حضور حداکثری جامعه دانشگاهی در انتخابات/ پاسخ هایی برای حاشیه های برگزاری یک همایش انتخاباتی

پیرو حاشیه های برگزاری یک همایش انتخاباتی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی و رد شایعات مذکور به استحضار می رسد: 
انجمن اسلامی جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان شاخه ای از انجمن اسلامی جامعه پزشکی در دهه هفتاد مجوز فعالیت خود را از کمیسیون ماده 10 احزاب و انجمن ها اخذ نموده و از سوی دیگر از دو دهه قبل به عنوان یک تشکل دانشگاهی نیز فعالیت داشته و دارای دفتر در ساختمان شماره دو ستاد دانشگاه بوده است. 
انجمن مذکور جهت برگزاری مراسم ویژه ایام انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تالار امام خمینی(ره) دانشکده پزشکی از هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی درخواست مجوز کرد اما علیرغم موافقت دو نفر از سه عضو هیات نظارت با اصل برگزاری مراسم، به دلیل عدم دسترسی به سوابق مربوط به مجوز هیات نظارت دانشگاه برای فعالیت تشکل یادشده در دبیرخانه این هیات، این درخواست در هیات نظارت مطرح نشد. بنابراین موضوع در قالب درخواست تشکل مذکور به عنوان شاخه ای از انجمن اسلامی جامعه پزشکی دارای مجوز فعالیت از وزارت کشور برای استفاده از سالن دانشگاه پیگیری و با اختصاص سالن به برنامه مذکور موافقت شد. مطابق دستورالعمل های فرمانداری و استانداری، هماهنگی های معمول از طریق حراست دانشگاه با نهاد های ذیربط انجام شد. 
بنابراین برنامه مذکور بصورت قانونی برگزار و به برگزار کنندگان این برنامه از قبل در خصوص رعایت قوانین موضوعه کشور تذکرات لازم داده شده است و در صورتی که فردی یا نهادی مدعی عدم رعایت مقررات است، طبیعتاً امکان شکایت قانونی برای وی فراهم خواهد بود. بنابراین بهتر است به جای شایعه پراکنی در فضای مجازی، اعتراضات احتمالی از مسیرهای قانونی صورت پذیرد. هرچند که در گزارشات رسمی مواردی از بروز تخلف ذکر نشده، با این حال چنانچه مستنداتی در این زمینه ارایه گردد، مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. 
لازم به ذکر است در ایام تبلیغات انتخاباتی، این دانشگاه با هدف کمک به افزایش شور و نشاط انتخابات در چارچوب ضوابط قانونی و با رعایت اصل بی طرفی از فعالیت های همه گروههای سیاسی استقبال نموده و مراتب را به صورت رسمی مدت ها قبل به ستاد تمامی نامزدهای محترم و تشکل های دانشگاهی ابلاغ نموده که سوابق آن موجود است. بر همین اساس برنامه های گوناگونی توسط طیف های مختلف در دانشگاه برگزار شده که از جمله در همان تاریخ در سالن دانشکده پرستاری این دانشگاه فعالان ستاد نامزد دیگری اقدام به نمایش فیلم مستند فروشنده (با موضوع نقد برجام) با حضور فعالان سیاسی مرتبط نمودند. 
 
مناظرات و برنامه های برگزار شده در این مدت حاکی از آن است که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از فعالیت گروه های سیاسی مختلف و شخصیت های موجه در این کارزار انتخاباتی در راستای منویات مقام معظم رهبری برای حضور حداکثری در انتخابات پیش رو، استقبال کرده است که گزارش کامل آن به زودی منتشر می شود.