صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر آقاجانی: باید نخبگان علمی به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جذب شوند

رییس دانشگاه در نشست پایان سال با مدیران گروههای آموزشی علوم پایه بر لزوم جذب نخبگان و اساتید برجسته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درسال 97 تأکید کرد و بهره وری را راهکار مناسب برای حرکت در مسیر تعالی دانست.

دکتر آقاجانی در این دیدار با تأکید بر استفاده از ظرفیت های علمی محققان برجسته و جذب اساتید توانمند در دانشگاه گفت: با بهره گیری وجذب نخبگان و ستارگان علمی می توان از نوآوری این افراد بهره برد تا بتوانیم جایگاه والای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را حفظ و ارتقاء ببخشیم.

پتانسیل اصلی دانشگاه اساتید و نخبگان هستند

وی با تأکید بر لزوم استفاده از عقل جمعی برای اداره دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه را باید دانشگاهیان اداره کنند، پتانسیل اصلی دانشگاه اساتید و نخبگان هستند و حرکت رو به جلوی دانشگاه  مدیون تلاشهای این قشر تلاشگر است.

دکتر محمد آقاجانی خاطرنشان کرد: دانشگاه جای اعضای هیات علمی، محققان برجسته، ستارگان و نخبگان است. بدون استعدادهای برتر، دانشگاه به جایگاهی که حق دانشگاه است نمی تواند برسد. فردی که بعنوان عضو هیات علمی جذب دانشگاه می شود لازم است شخصیت آموزشی و پژوهشی ممتازی داشته باشد تا با خلاقیت بتواند دانشگاه را متحول کند.

وی با اشاره به این مهم که اکنون ظرفیت جذب اعضای هیات علمی جدید در دانشگاه‌ها کاهش یافته است گفت: دانشگاه ساز و کاری برای جذب نخبگان به عنوان عضو هیات علمی طراحی کرده است تا ظرفیتها به افرادی اختصاص یابد که در مسیر ارتقا و تعالی دانشگاه حرکت می کنند.

تاکید بر لزوم افزایش بهره وری و استفاده حداکثری از منابع موجود

دکتر آقاجانی ادامه داد: ماموریت های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  بسیار متعدد و دشوار است. در حوزه آموزش دو مأموریت مهم تربیت نیروی انسانی متخصص و همچنین  تولید علم و فناوری برعهده دانشگاه است.

افزایش بهره وری در عرصه آموزش و گروه های مختلف آموزشی توصیه مهم رئیس دانشگاه به مدیران گروه علوم پایه بود بود و در این راستا افزود: امروز در نگاهی دقیق به منابع و امکانات موجود اعم از منابع انسانی، مالی و تجهیزات بهره حداکثری ببریم.

بزرگترین خدمت به مردم، ارائه خدمات مناسب درحوزه سلامت است

رییس دانشگاه ضمن تاکید بر اهمیت ارائه خدمات مناسب به مردم اظهارداشت: در حوزه اجتماعی کاری ارزشمند تر و بزرگتر از ارائه خدمات سلامت نیست. بنابراین آموزش نیروی انسانی متعهد، دارای اخلاق حرفه ای، متخصص و ماهر در حوزه سلامت بزرگترین خدمت به مردم است. 

وی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در سال پیش رو با وجود تمامی مشکلات و موانع، همچنان ثابت قدم و با گام های استوار درمسیر پیشرفت و تعالی در تمامی عرصه های علمی، آموزشی و پژوهشی ضمن رعایت اخلاق و تکریم ارزشها به ماموریتهای خود عمل کند.

دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به اهمیت علوم پایه در محیط های دانشگاهی، اختصاص منابع کافی و استفاده حداکثری از این سرمایه ارزشمند را مورد تاکید قرارداد.

وی توجه بیش از پیش به رشته های بین رشته ای درعلوم پایه و بالینی، تسهیل و اصلاح فرآیند جذب نیروی انسانی متخصص و کارآمد و همچنین توسعه هدفمند دانشگاه را خواستار شد.

دکتر ضیایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید دردانشگاه بعنوان یک نهاد دانشی و به منظور افزایش بهره وری برنامه ای کاربردی داشته باشیم و برای رسیدن به این مهم اهداف دانشگاه را مدنظر د اشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص استفاده حداکثری از ظرفیت های بالای دانشگاه، پرهیز از سکون و سلیقه ای عمل کردن، جذب نخبگان جوان و ... توضیحاتی را ارائه داد.

گفتنی است در این نشست حاضران ضمن معرفی خود به بیان نظرات، پیشنهادات و مسایل حوزه مربوطه پرداختند.


٢١:٤٣ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٨٦٠