صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رونق خدمات دندانپزشکی در مراکز تابعه دانشگاه/دستور دکتر آقاجانی برای توسعه خدمات مراکز

دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و هیأت همراه به منظور بررسی وضعیت خدماتی و آموزشی از مراکز تابعه دانشکده دندانپزشکی بازدید کرد.
بازدید رییس دانشگاه از شعبه پردیس خود گردان جمالزاده جنوبی
در این بازدید که دکتر علی شهرامی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و دکتر اقبال رئیس دانشکده دندانپزشکی نیز ریاست دانشگاه را همراهی می کردند، دکتر آقاجانی ضمن بازدید از بخشهای درمانی و آموزشی شعبه پردیس خود گردان واقع در جمالزاده جنوبی از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل دانشجویان، اساتید و بیماران این واحد قرار گرفت.
دکتر آقاجانی رییس دانشگاه در این بازدید با تاکید بر این مطلب که سه دهک پایین جامعه هیچ نوع خدمات دندانپزشکی دریافت نمی کنند اظهار داشت: جذب بیمار به نوع ارتباط ما با مردم بستگی دارد. مراکز درمانی دندانپزشکی باید در محلی قرار داشته باشند که مردم هستند یعنی مناطق پرجمعیت با درآمد پایین، در این صورت مراجعات بیماران بیشتر خواهد بود.
وی وجود کلینیک مدرن در محل مناسب و پر جمعیت با تعرفه مناسب را باعث افزایش مراجعه بیماران برشمرد و افزود: در این صورت با توجه به این که اساتید شخصا در این کلینیک به ارایه خدمات درمانی می پردازند، علاوه بر صرفه اقتصادی برای موسسه و اساتید، افزایش انگیزه در اساتید جوان را نیز شاهد خواهیم بود.
 رییس دانشگاه خاطرنشان کرد: این کلینیکها یک فیلد آموزشی مناسب در وهله اول برای دانشجویان پردیس خودگردان و پس از آن برای دانشجویان خارجی بشمار می رود.
گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر اقبال ضمن ارایه گزارشی به بیان توضیحاتی درخصوص شرایط اولیه این مرکز و مراحل طی شده از ابتدا تاکنون پرداخت.
بازدید از کلینیک تخصصی دندانپزشکی شهید قاضی طباطبایی
رئیس دانشگاه و هیات همراه در ادامه این برنامه از بخشهای مختلف کلینیک تخصصی دندانپزشکی شهید قاضی طباطبایی در پاسداران بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند کار درمانگاه، مشکلات و کمبودهای موجود قرار گرفتند.
در حاشیه این بازدید توسط دکتر اقبال، دکترساعی رئیس کلینیک و آزاده سعادت رضا مدیر کلینیک توضیحاتی درخصوص تعرفه های درمانگاه، تعداد بیماران وکارکنان، وضعیت نیروی انسانی به ویژه بهداشتکار و دندانپزشک متخصص، هزینه ها و درآمد، موقعیت جغرافیایی و ارائه خدمات اورژانس به صورت شبانه روزی ارایه شد. همچنین پیرامون پتانسیلهای موجود در درمانگاه و استفاده  بهتر از آنها در راستای ارایه خدمات بهتر مطالبی عنوان شد.
بازدید رییس دانشگاه از ساختمان دربند
رئیس دانشگاه در ادامه از ساختمانی که در خیابان دربند واقع شده و در حال آماده سازی برای انتقال شعبه پردیس خودگردان است بازدید بعمل آورد و در جریان روند بازسازی های صورت گرفته در مدت دوسال اخیر قرار گرفت.
دکتر قاسمیان پور مسوول تجهیز و راه اندازی شعبه پردیس خودگردان (ساختمان دربند) ضمن بیان اقدامات صورت گرفته برای آماده سازی ساختمان گفت: ابتدا فضای ساختمان فعلی پردیس خود گردان، مشکلات و نیازهای آن بررسی شد و براساس اطلاعات به دست آمده فضای ساختمان موجود طراحی و اقدامات بازسازی صورت گرفت.
گفتنی است در پایان این بازدید ها، دکتر آقاجانی دستورات لازم در خصوص ساماندهی وضعیت درمانگاه ها و نیز ساختمانهای در دست احداث را صادر کرد.
 


١١:١٨ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٣٦٧    /    تعداد نمایش : ٧٢٨