صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین تیم تخصصی درمانی دانشگاه به مناطق حادثه دیده غرب کشور اعزام شد

 به دنبال وقوع زلزله 7.3 ریشتری در مرز ایران و عراق، پس از هماهنگی های صورت گرفته توسط مرکز  مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  با EOC وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تیم درمانی دانشگاه جهت کمک به مصدومین به مناطق زلزله زده اعزام شد.
دکتر میر هاشمی سرپرست معاونت درمان دانشگاه و جانشین رئیس کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه دانشگاه، وقوع حادثه غم بار زلزله در غرب کشور و درگذشت جمعی از هموطنان عزیز را به ملت شریف و بویژه خانواده های مصیبت زده تسلیت گفت و با اشاره به اعزام اولین گروه 30 نفره کادر تخصصی درمانی متشکل از جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، طب اورژانس، بیهوشی و کارشناسان پرستاری، اتاق عمل و بیهوشی به مناطق زلزله زده، از آماده باش کلیه امکانات و تجهیزات درمانی دانشگاه جهت خدمت رسانی به اسیب دیدگان این حادثه خبر داد.
دکتر میرهاشمی افزود: با دریافت اعلام خبر وقوع حادثه مذکور، اتاق بحران دانشگاه در شب یکشنبه فعال و ضمن اعلام اماده باش به کلیه مراکز درمانی تحت پوش دانشگاه، ظرفیت تخت های فعال بخش اورژانس و بخش های جراحی بیمارستان ها جهت پذیرش مصدومین اعزامی افزایش یافت.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه  خاطرنشان کرد: این دانشگاه آمادگی کامل در پذیرش و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مصدومین مناطق زلزله زده را دارد.
 


١٦:١٧ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤١٩٤    /    تعداد نمایش : ٨٧٠