صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پنجمین جلسه شورای مدیران معاونت بهداشتی/اجرای صحیح سامانه سیب اولویت کاری سال96

پنجمین نشست شورای مدیران معاونت امور بهداشتی دانشگاه در سالجاری با حضور معاونین فنی و اجرائی معاونت امور بهداشتی، مدیران شبکه ها و روسای مراکز بهداشت و همچنین مدیران و روسای گروههای معاونت بهداشتی، روز یکشنبه 23 مهرماه در سالن مرکز آموزش PHC این معاونت برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر محمدی نیا معاون فنی معاونت بهداشت، اجرای صحیح سامانه سیب را جز اولویت های کاری سال 96 معاونت امور بهداشتی خواند و خواستار پیگیری و نظارت مستمر بر فعالیت های این سامانه در مراکز و شبکه های بهداشت تحت پوشش شد.
در ادامه مهندس موسوی مسئول انفورماتیک اداری معاونت بهداشت درخصوص بررسی وضعیت سامانه سیب و مقایسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از نظر ارائه خدمات، تعداد مراجعین، تعداد خدمات انجام شده بر حسب خدمت دهندگان توضیحاتی ارائه نمود. در ادامه درخصوص رفع مشکلات این سامانه بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.
سپس معاونین بهداشتی شبکه های بهداشت و درمان پاکدشت، شمیرانات و پردیس، به ترتیب گزارشاتی در خصوص غربالگری کلورکتال، عملکرد خدمت دهندگان و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت استخراج شده از سامانه سیب ارائه کردند.
در ادامه دکتر فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق نیز در خصوص وظایف و انتظارات روسای مراکز خدمات جامع سلامت، مراکز و شبکه های بهداشتی در رابطه با فعالیت‌های کارشناسان گروه‌های سلامت محیط و کار توضیحاتی ارائه نمود و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.
مهندس تاجیک رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی به اهم وظایف کارشناسان بهداشت محیط و مراکز خدمات جامع سلامت از قبیل پاسخگویی به مراجعین، صدور کارت بهداشتی، ثبت اقدامات در سامانه جامع بازرسی، بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بر اساس حساسیت مراکز و اماکن، نمونه برداری از مواد غذایی، نمونه برداری از آب آشامیدنی و کلرسنجی از آن، رسیدگی به شکایات بهداشت 190، نظارت بر شرکت ها، آموزشگاه‌ها و دفاتر خدمات جامع سلامت و ... اشاره کرد.
وی در ادامه در خصوص مشکلات کارشناسان بهداشت محیط توضیحاتی ارائه نمود و مهمترین این مشکلات را حجم زیاد کار، عدم در اختیار داشتن خودرو با توجه به حجم کار، مشکلات سامانه جامع بازدید در ثبت فعالیت ها، عدم حمایت کافی از کارشناسان در چالشها، دستورات شفاهی مدیران و معاونین مراکز و شبکه هادر خصوص اقدامات قانونی کارشناسان و ... دانست.
در ادامه دکتر طاهری رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت امور بهداشتی، در خصوص روند اجرای برنامه وارنیش فلوراید تراپی به تفکیک مراکز و شبکه های بهداشت، مشکلات و چالش‌های این طرح در دانشگاه توضیحاتی ارائه نمود.
مهندس صافی معاون اجرایی معاونت بهداشت با اشاره به برگزاری جلسه هفته گذشته در معاونت پشتیبانی دانشگاه، گفت: پیگیری های لازم جهت رفع مشکلات اجرایی برنامه وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان صورت پذیرفته است.
سپس دکتر قنبری رئیس گروه آموزش و ارتقا سلامت معاونت بهداشت، گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای مانور مورخ 17/7/96 با عنوان"پاسخ حوزه بهداشت دانشگاه در بلایا" ارائه نمود.
در پایان دکتر محمدی نیا ضمن تقدیر از حمایت و پشتیبانی شبکه بهداشت دماوند در اجرای این مانور، از زحمات روسا، مدیران و تیم واکنش سریع مراکز و شبکه ها، همکاران گروه‌های بهداشت محیط، مبارزه با بیماریها و مدیریت خطر بلایا تقدیر و تشکر نمود. 
 


١٨:١٩ - دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٧٩