صفحه اصلي > اخبار 
 


چگونه از سامانه VPN برای دسترسی به پایگاه های علمی استفاده کنیم؟

چگونه از سامانه VPN برای دسترسی به پایگاه های علمی استفاده کنیم؟

مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف گذاری توسعه و تسهیل دسترسی ها در فضای علمی و خدماتی، سرویس و سامانه های جدیدی را راه اندازی کرده است. در این گزارش با سامانه VPN آشنا شوید.
این سامانه جهت تسهیل دسترسی دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه به سامانه های علمی، مقالات و پایان نامه هایی که توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خریداری شده، وارد فاز اجرایی شده است.
کلیه دانشجویان و اعضای هیات علمی  صرف عضویت در دانشگاه و تنها با داشتن ایمیل داخلی، می توانند در این سیستم ثبت نام کرده و از خدمات آن بهره مند گردند.
خدمتی که دانشجویان و اعضای هیات علمی می توانند با ثبت نام در این سیستم از آن بهره مند گردند، قابلیت دسترسی به مقالات و پایان نامه های خریداری شده توسط دانشگاه، این بار در هر مکان و زمان، بدون حضور در دانشگاه و صرفا با داشتن عضویت در این سیستم خواهد بود.
مخاطبان با به کارگیری این سامانه، کاملا شرایطی را  تجربه خواهند کرد که در دانشگاه یا کتابخانه ها برای دسترسی به مقالات و پایان نامه ها وجود دارد و در مقایسه با آن، بدون هیچگونه محدودیتی قادر به دریافت خدمات خواهند بود.
چگونه از سامانه VPN استفاده کنیم؟
دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی می توانند با داشتن ایمیل داخلی دانشگاه که پیش از این اقدام به ثبت نام آن نموده اند، به آدرس VPN.SBMU.AC.IR  مراجعه کرده  و گزینه ی فرآیند ثبت نام سرویس VPN  را فشرده و با باز شدن صفحه ی جدید، اقدام به تکمیل اطلاعات و ارسال درخواست به سامانه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایند.
اطلاعات کاربران نهایتا تا 24 ساعت کاری پس از ارسال، در صورت تایید از سوی مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، از طریق ارسال ایمیلی، به کاربر اعلام می گردد.
در این حالت، کاربران با در دست داشتن کد کاربری و رمز عبور، با مراجعه به برنامه ای که پیش از این فایل مربوط به آن را از سایت دانلود نموده اند، مراجعه کرده و پس از ورود اطلاعات، اقدام به اتصال سامانه VPN نمایند.
اکنون مخاطبان می توانند با مراجعه به هریک از سایت های طرف قرار داد با دانشگاه و مراکزی که دانشگاه مبادرت به خرید مقالات و پایان نامه ها  از آن ها نموده است، به سهولت در هر زمان ومکان دلخواه، از این مقالات و پایان نامه ها استفاده نماید.
شایان ذکر است که پس از اتمام فرآیند مطالعه، با مراجعه به برنامه ای که از طریق آن ارتباط با سامانه VPN  برقرار شده است، امکان قطع اتصال وجود دارد.