صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

«سوگند یاد می کنم برای خدمت به سلامتی»/ دومین آیین یکپارچه دانش آموختگی دانشگاه برگزارشد

دومین آئین یکپارچه دانش آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مشارکت 1700 نفر از دانش آموختگان و خانواده ها و با حضور دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، دکتر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت و اساتید و پیشکسوتان عرصه پزشکی امروز 15 مردادماه در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
این مراسم با حضور 672 دانش اموخته از دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، سلامت، ایمنی و محیط زیست، پیراپزشکی، توانبخشی، علوم تغذیه و صنایع غذایی، بهداشت، آموزش علوم پزشکی، فناوری های نوین و طب سنتی به همراهی حدود 1000 نفر از خانواده های ایشان آغاز شد که با ادای سوگند دانش آموختگی به پایان رسید.
رئیس دانشگاه در این مراسم گفت: پایان پرافتخار دوران تحصیلات شما فرزندان برومند ایران اسلامی، و ورودتان به عرصه خدمت برای ارتقای سلامت هم‏ میهنان را تبریک عرض می‏کنم. شما عزیزان دانش‏ آموخته دانشگاهی هستید که پیشگام اصلاحات در آموزش پزشکی کشور بوده و در آخرین رتبه ‏بندی آموزشی دانشگاه‏های علوم پزشکی کشور جایگاه نخست را کسب نموده است. حفظ برتری و پیشگامی این دانشگاه مسؤولیت همه ماست و امیدوارم درخشش شما در عرصه خدمت و در مقاطع بعدی تحصیلی بر افتخارات این دانشگاه بیافزاید.
دکتر علی اصغر پیوندی تأکید کرد: امیدوارم با تداوم سرمایه‏ گذاری مادی و معنوی دولت در حوزه سلامت، شرایط مطلوب برای شکوفایی استعدادهای دانش آموختگان علوم پزشکی فراهم گردد. توجه به خواسته‏ ها و انتظارات جامعه پزشکی و جلب مشارکت ایشان در تصمیم ‏سازی‏ها برای ارتقای کیفیت خدمات پزشکی ضروریست.
دکتر علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و از چهره های سرشناس پزشکی کشور نیز در این مراسم اذعان داشت: در علوم پزشکی کسی فارغ التحصیل نمی شود و تلاش او برای کسب علم همواره ادامه دارد. در پزشکی و علوم پزشکی در دو چیز فراغت نداریم یکی در آموختن علم و تجربه و دیگری در رشد اخلاق و معنویت. 
دکتر ولایتی تأکید کرد: هیچ رشته ای مثل پزشکی اینقدر نیاز به معنویت ندارد. اگر به متون قبلی حکما و اطبا نگاه کنیم می بینیم در لابلای توصیه آنها مسایل معنوی و اخلاقی موج می زند. 
وی در ادامه تخلیصی از مقاله چهارم حکیم سمرقندی را ارائه و ضمن آن بر حفظ سلامتی قبل از درمان تأکید کرد.
استاد پیشکسوت پزشکی خطاب به دانش آموختگان گفت: امیدوارم شما که در رشته های مختلف علوم پزشکی درجه ای از علم را طی کرده اید به مراتب بالاتر برسید. طبابت شغلی معنوی است و در صراط مستقیم اگر قرار گیرد مردم با او همراه می شوند. 
دکتر ایرج فاضل عضو هیأت علمی دانشگاه و از چهره های سرشناس حرفه پزشکی کشور نیز با حضور در این آئین یکپارچه خطاب به دانش آموختگان گفت: زمان دانش آموختگی لحظاتی بی نهایت استثنایی و گرانقدر است. شما همیشه حکم حیات انسانها را امضا می کنید و این شغل شماست و قدر آن را بدانید. 
دکتر فاضل ادامه داد: خداوند توفیق بدهد که قدر این موقعیت را بدانیم. در این حرفه باید یاد بگیریم در برابر مریض ها بسیار فروتن باشیم. هر مریضی که می بینید فکر کنید رئیس چمهور است. با او متواضع، فروتن و صادق باشید. این چنین است که مردم شما را دوست خواهند داشت و این دوست داشتن، سرمایه شما می شود. 
وی یادآور شد: پزشکی راه خوبی برای ثروتمند شدن نیست و با آن فقط می شود آبرومند زندگی کرد. دکتر فاضل اظهار داشت: امروز فرصتی است که پس از این همه تلاش های خودتان و تلاش های پدران و مادران در برابر همه سرفراز باشید اما در برابر پدر و مادر سر به زیر باشید و زحمات اصلی آنها را قدر بدانید. قدردانی از اساتیدی که دانش را به شما منتقل کرده اند را هرگز فراموش نکنید. 
دکتر فاضل در پایان به دانش آموختگان توصیه کرد: حس مهم بودن سلامتی بیمار را به او منتقل کنید. همیشه می توانیم یک مریض را با رضایت از دفتر خودمان راهی کنیم. 
به گفته دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، برای برگزاری این مراسم بیش از 4000 ساعت تلاش و هماهنگی انجام شد و بیش از 100 استاد و عضو هیأت علمی حضور پیدا کردند.
برای دیدن گزارش تصویری کامل این مراسم روی لینک زیر کلیک کنید:
 


١٧:٤٦ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٩٧٥٥    /    تعداد نمایش : ١٦٣٨