صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


هشدار؛ احتمال مرگ کودکان زیر دو سال در اثر ابتلا به شایع ترین بیماری فصل تابستان
دکتر سید رضا فاطمی دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مسمومیت های غذایی را شایع ترین بیماری های گوارشی در فصل تابستان عنوان کرد و نکاتی را برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها متذکر شد.
 ١٣٩٧/٠٣/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
تمام آب های بسته بندی شده، آب معدنی نیست!
مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: برخلاف آنچه بین مردم رایج است تمام آبهای بسته بندی شده آب معدنی نیست.
 ١٣٩٧/٠٣/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه غذاها را گرم کنیم؟ + اینفوگرافیک
یکی از دغدغه های امروز خانواده ها تهیه غذا به میزان بیش از یک وعده است، بدون آنکه به کاهش ارزش مواد غذایی و یا حتی سمی شدن آن بعد از گرم کردن دوباره فکر کنند. در همین راستا مینا کاویانی، سرپرست واحد آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در خصوص نحوه نگهداری برخی مواد غذایی بعد از پخت نکاتی را بیان کرد.
 ١٣٩٧/٠٣/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
بهترین زمان ورزش کردن در ایام روزه داری چه موقع است؟
دکترعابدی یکتا متخصص پزشکی ورزشی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای حفظ سلامتی در ماه مبارک رمضان، خطاب به روزه داران گفت: در این ایام شدت حرکات ورزشی باید به حداقل ممکن کاهش یابد.
 ١٣٩٧/٠٣/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
استفاده از سنگ مرداب یا مردار سنگ را متوقف کنید!
دکتر روزیتا خوئینی سرپرست واحد نظارت و ارزیابی فرآروده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص استفاده از مواد طبیعی برای رفع تعریق بدن به هموطنان هشدار جدی داد.
 ١٣٩٧/٠٣/٠٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>