صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


در آلودگی هوا از چه نوع ماسکی استفاده کنیم؟
وقتی وضعیت آلاینده های هوا درحالت هشدار قرارمی گیرد، مردم با استفاده ازانواع ماسک های تنفسی، به این هشدار واکنش نشان می دهند، اما ماسکهایی که اغلب قادر نیستند هوای آلوده را فیلتر کنند.
 ١٣٩٦/١١/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>
خونريزي‌هاي دستگاه گوارش را جدي بگيريم!
دکتر فخرالسادات انارکي فلوشيپ جراحي کولورکتال و عضو هیات علمی بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار نسبت به خونريزي‌هاي دستگاه گوارش گفت: متاسفانه بيماران و در مواردي همکاران هر خونريزي دستگاه گوارش را به هموروئيد نسبت مي‌دهند حال آنکه علل متفاوتي براي خونريزي دستگاه گوارش مي‌توان متصور شد.
 ١٣٩٦/١١/٠٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه در برابر آلزایمر مقاوم شویم؟
آلزایمر یک بیماری نورودژنراتیو و در واقع شایعترین نوع دمانس می باشد که احتمال بروز آن با افزایش سن در افراد بالا می رود.
 ١٣٩٦/١١/٠٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
داروهای خوراکی امید جدیدی برای مبتلایان MS
دکتر ناهید بلادی مقدم متخصص مغز و اعصاب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضعف سیستم ایمنی بدن و کمبود ویتامین D را از مهم‌ترین دلایل بروز MS عنوان کرد.
 ١٣٩٦/١٠/١٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
هنگام آلودگی هوا چه غذاهایی مصرف کنیم؟
بهترین روش برای مصون ماندن از اثرات مخرب آلودگی هوا، پرهیز از قرارگرفتن درهوای آلوده است. اگرچه روش تغذیه‌ای خاصی برای مقابله با تاثیرات زیانبار آلودگی هوا بر بدن وجود ندارد، ولی کمبودهای تغذیه ای در افراد خطرات آلودگی هوا را تشدید می‌‎کند. بخصوص افراد آسیب پذیر مانند کودکان، زنان باردار و شیرده، سالمندان و بیماران بیشتر تحت تاثیر این آلودگی قرار می گیرند.
 ١٣٩٦/١٠/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>