صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


توصیه های تغذیه ای شب یلدا/ از مصرف آجیل شور در شب چله بپرهیزید!
بزرگداشت شب چله یا همان شب یلدا در آخرین روز فصل پائیز، یک سنت دیرینه در میان ایرانیان است. در این شب معمولاً افراد خانواده در منزل بزرگترها جمع می شوند و ضمن تفأل به دیوان حافظ، برای سپری کردن بلندترین شب سال به رسم همیشگی دور هم خوراکیهایی را می خورند. در این شب خوردن آجیل و خشکبار، میوه به خصوص انار و هندوانه و شیرینی، کم و بیش بین خانواده ها مرسوم است. مینا کاویانی مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه وصنایع غذایی کشور با اشاره به نکاتی چند پیرامون مواد غذایی مورد استفاده در این شب گفت: هموطنان عزیز می توانند با رعایت تعادل و پرهیز از زیاده روی در مصرف خوراکی های مرسوم ، شبی خوش و به یاد ماندنی در کنار عزیزانشان داشته باشند
 ١٣٩٧/٠٩/٢٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
همه چیز در مورد آنفلوآنزا و راه درمان آن
با فرا رسیدن فصول سرد سال احتمال مبتلا شدن به سرماخوردگی و آنفلوآنزا و شیوع آن به‌ویژه در کودکان و سالمندان افزایش می‌یابد اما علایم و راه‌های درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا تفاوت‌هایی دارند که باید با آگاهی از آن‌ها با این دو بیماری جدی مقابله کرد.
 ١٣٩٧/٠٩/٢٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
اثرات خوب و بد ید برای بدن/ مقدار مجاز مصرف نمک در روز چقدر است؟
حياتی ترین نقش ید در بدن، شرکت در ساختمان هورمون هاي تيروئيدي است که این هورمون ها در رشد و تکامل جسمی و عصبی، عملکرد طبيعی مغز و سيستم عصبی، حفظ دماي بدن، توليد انرژي و سوخت و ساز تاثير می گذارند .
 ١٣٩٧/٠٩/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
آمار ابتلا به سل در کشور از 40 سال پیش تا کنون کاهش چشمگیری یافته است
رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: 40 سال پیش آمار مبتلایان به سل در کشور، چیزی حدود 150 نفر از هر 100هزار نفر بوده است و در حال حاضر آمار مبتلایان به سل چیزی حدود 14 نفر از هر 100هزار نفر است، که نسبت به گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
 ١٣٩٧/٠٩/١٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چند نفر در کشور "ایدز" دارند؟/ انجام رایگان تست HIV در 3 ایستگاه مترو
سازمان جهانی بهداشت در جهت آگاه بخشی مسئولان و آحاد افراد جامعه به موضوع ایدز و همراه کردن آنها برای پیشگیری از این بیماری، تعیین یک مقطع زمانی خاص در سال را ضروری دانسته و به همین مناسبت هر ساله اول دسامبر (10 آذرماه) روزجهانی ایدز نامیده شده است.
 ١٣٩٧/٠٩/٠٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>