جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧ - 
1 2
منو اصلی
 
صفحه اصلي > پیام مدیریت  

پیام مدیریت مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات 


 در گذشته دولت ها اطلاعات مربوط به جمعیت ، ثروت ، تعداد سرباز ها ، سیلو ها و ... را برای کنترل اوضاع کشور جمع آوری می کردند. سابقه جمع آوری آمار در ایران به بیش از دو هزار سال می رسد . دردوران گذشته ، آمار تنها در امور دولت ها مورد استفاده بوده و حال آنکه امروزه نه تنها آمار و اطلاعات در نظامهای حکومتی و در راستای برنامه ریزی  بلکه در تمام زمینه های فعالیت بشری بکار گرفته می شود. سازمانها و موسسات بطور دائم تحت تاثير نيروهاي موثر دروني و بروني قرار گرفته و حركت آنها گاهي متوقف ، گاهي كندو گاهي با تغيير مسير اساسي مواجه ميشود . سرعت رشد و تغييرات به حدي است كه سازمانها را در تدوين برنامه دراز مدت اجرائي ناتوان ساخته است. در این شرایط سازمان هایی که بتوانند در زمينه کسب اطلاعات کوشا باشند به مراتب بیش از سازمانهای دیگری که فاقد اطلاعات بوده  موفق می باشند. در بحث برنامه ریزی، نقش آمار و اطلاعات به اندازه ای مهم است که کشور های توسعه یافته و برخی از کشور های در حال توسعه  استراتژی های خود را بر اساس شاخص های کلیدی مد نظر قرار داده و روند رشد را نیز بر اساس آن مورد ارزیابی قرار می دهند  و بالاخره امروزه ارزش آمار و اطلاعات به حدی است که برخی از دانشمندان معتقدند  هر کس که دارای اطلاعات بیشتری باشد  ، ثروتمند تر و در نتیجه قدرتمندتر می باشد.

واقعیت این است که حجم زیاد اطلاعات مانع دسترسی به هنگام به آنها توسط مدیران می شود. به همین منظور ، نظام اطلاعاتی باید اطلاعات را پالایش کند و آن را متمرکز سازد.فرایند پالایش و متراکم سازی ،اطلاعات بهینه را در اختیار مدیران می گذارد ودر تصمیم گیری ها به آنها کمک می کند.

هدف مديريت آمار و اطلاع رساني پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهید بهشتی ، پشتيباني اطلاعاتي از اهداف و تصميم گيري مديران عالي دانشگاه می باشد. برا ي اين منظور لازم است با استفاده از ابزار اطلاع رساني، اطلاعات به صورت یکپارچه و كيفي بگونه اي ارائه گردند كه در حدامكان تمامي ابعاد كلان حركتي در اين مسير را بيان نمايند. لذا پايگاه وب مديريت آمارو اطلاع رساني با عنايت به اهداف فوق راه اندازي گرديده است. اميد است با راهنمايي و ارشادات مديران، مورد لطف و عنايت واقع شده، و روندي روبه بهبود طي نماييم تا در راه اعتلاي ميهن عزيزمان سهمي ناچيز داشته باشيم.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.