جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

اجلاس معاونان آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي/تاکید رییس دانشگاه بر گسترش آموزش مجازی، نهادینه کردن تعهدات حرفه ای و ماموریت محور کردن دانشگاهها

 اجلاس معاونان آموزشی دانشگاهها و دانشکده های  علوم پزشکی سراسر کشور با حضور دکتر هاشمی وزیربهداشت سه شنبه 21 مهرماه در تالار امام خمینی (ره) دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این اجلاس که دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر حاج میر اسماعیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاونان آموزشی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و جمعی از کارشناسان نیز حضور داشتند، دکتر پیوندی ضمن ابراز خوشنودی از میزبانی این اجلاس اظهار امیدواری کرد دستاوردهای ارزنده این همایش زمینه پیشبرد و ارتقای نظام آموزشی کشور را فراهم آورد.

رییس دانشگاه با بیان این مطلب که در سالهای اخیر چهره نظام سلامت و بار بیماریهای غیر واگیر تغییر پیدا کرده است اظهار داشت: پیشرفت های بسیار زیادی در درمان بیماریها ایجاد شده و هرم جمعیتی کشور به سمت سالمندی سوق یافته است. براین اساس باید گامهای بلندی را در نظام آموزشی براساس آموزش پاسخگو برداریم تا بتوانیم در راستای تغییراتی که در سالهای اخیر رخ داده حرکت کنیم وخدمات مطلوب را ارایه دهیم.

دکتر پیوندی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای استوار و موفق گامهای اول، دوم و سوم طرح تحول نظام سلامت؛  اجرای این طرح ارزنده را حاصل تدبیر و حمایت های بی شائبه دولت یازدهم؛ رییس جمهور، وزیر بهداشت و همکاری اجزای نظام سلامت دانست و اظهار امیدواری کرد که این طرح مترقی تا دستیابی به تمامی اهداف نظام سلامت استمرار یابد.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای گام چهارم طرح تحول نظام سلامت گفت: اجرای گام چهارم  این طرح مربوط به تحول نظام  آموزش پزشکی است که اجرای این مرحله در دانشکده ها، بیمارستانها و بخشهای آموزشی می تواند به تداوم با کیفیت تر گامهای اول، دوم و سوم طرح تحول کمک کند.

دکتر پیوندی در سخنان خود گسترش آموزش مجازی و نهادینه کردن تعهدات حرفه ای در دانشگاههای هزاره سوم را از موضوعات جدی برشمرد که در بازه زمانی قابل قبولی باید عملیاتی شود. همچنین ماموریت محور کردن دانشگاهها را با توجه به  قابلیت ها، پتانسیل ها و ماموریت ویژه استانی و منطقه ای آنها مورد تاکید قرار داد.

رییس دانشگاه در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر گام چهارم را به درستی عملیاتی و نهادینه کنیم مطمئنا  حرکت در ادامه مسیر طرح تحول نظام سلامت هموارتر از گذشته و با پشتوانه بهتری صورت خواهد گرفت.

گالری عکس


١٣:٤٢ - سه شنبه ٢١ مهر ١٣٩٤    /    عدد : ٢٤٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.